Matkareis Bhutanis Tiigripesa kloostrist maagilistesse mägedesse

 • Saladuslik ja omalaadne Himaalaja kuningriik
 • Maaliline ja legendaarne Tiigripesa (Tiger’s Nest)
 • Puutumatu ja võimas loodus
 • Maagilised mäed maagiliste pühamutega
 • Dechenphu Tshechu festival

Reisijuht

Vladislav “Vlad” Kriger

Minu sõprus AndMoments’iga algas 2014. aasta Armeenia jalgrattamatkast, mis oli TÕELINE PUHKUS. Seal oli kõike: hingematvaid loodusvaateid, kirjeldamatut ühtsustunnet loodusega, fantastilisi inimesi ja mõnusaid söögielamusi. Eriliselt väärtuslik oli näha päriselu ja -inimesi oma igapäevastes toimetustes, kaugel suurtest...

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

Saladuslik ja omapärane Himaalaja kuningriik

Bhutan on saladuslik, omalaadne ja raskesti ligipääsetav. See riik on pikalt tõrjunud välismaailma mõjutusi ja hoidnud alal kohalikke traditsioone: alates usust, riietusest, keelest ja muust sinna juurde käivast. Televisioon jõudis siia alles aastal 1999! See traditsiooniline joon kajastub ka turismipoliitikas – massturismile eelistatakse kõrgemat lisaväärtust tootvat kvaliteeti. GNH (Gross National Happiness), ehk rahvuslik koguõnn on filosoofia, mis juhib Bhutani valitsust. See kujutab indeksit, mida kasutatakse elanikkonna kollektiivse õnne ja heaolu mõõtmiseks. Bhutani põhiseaduses on Bhutani valitsuse eesmärk seatud kõrge rahvusliku õnne indeks. Ehk et siis mitte suurem rikkus, vaid suurem õnn on selle riigi eesmärgiks.

Maaliline ja legendaarne Tiigripesa (Tiger’s Nest)

Tiigripesa klooster on ülimaaliline ja ilmselt üks kõige rohkem fotografeeritud paik Bhutanis. Meie reis algabki legendaarse Tiigripesa külastusega – vägev klooster, mis ripub dramaatiliselt kaljuseinast 3,120 meetri kõrgusel. Legendaarse kloostri ajalugu ulatub tagasi 8. sajandisse. Väidetavalt lendas siis sinna tiigri seljas Guru Rinpoche: budismi levitaja Bhutanis ja mediteeris koopas, kus klooster nüüd asub. See külastus pakub ideaalset võimalust sukelduda Bhutani rikkalikku ajalukku ja kultuuripärandisse.

Matk puutumatu ja võimsa looduse rüpes

Kogeme Bhutani looduse ilu ja rahulikkust matkates läbi mitmekesiste maastike – alates männimetsadest ja õitsvatest rododendronitest kuni kõrgmäestikku tõusudeni ja liustikujärvedeni. Teekond möödub kaunite vaadetega kõrgendikest, andes meile võimaluse kogeda Bhutani mäestiku erakordset ilu ja mitmekesisust.

Kultuuriline küllus ja pühad festivalid

Reisil avastame ka Bhutani rikkaliku kultuuripärandit. Saame osaleda Dechenphu Tshechu festivalil, mis on haruldane ja autentne kultuurisündmus: pakkudes sukeldumist kohalikku pärandisse ja kommetesse. Festivalipäev möödub kohalike värvikate kostüümide ja pühade tantsude saatel. Näeme kohalike rituaale ja etendusi, kus osalejad on kõik maskides. Omaette vaatamisvääruseks on ka kohalik koloriitne publik.

Bhutani maagilised mägised maastikud

Bhutan pakub nii vägevaid kõrgeid Himaalaja mägesid, aga ka värvikaid budistlikke kloostreid ja maagilisi pühapaike. Sukeldume sügavalt Bhutani müstilisse võlumaailma – meie reis ühendab endas külastusi pühadesse kloostritesse, osalemise autentsel kultuurifestivalil, hingematvaid matkaseiklusi kõrgel mägedes, lopsakates metsades ja kristallselgete liustikujärvede ääres.

Reisikava

1.päev

Esmaspäev, 04. november

margin

map
1.päev

Esmaspäev, 04. november

Saabumine Paro Rahvusvahelisse lennujaama (IATA: PBH), kust viib transfeer meid hotelli. Alustamegi oma Bhutani seiklust maalilisest Paro linnast. Sõltuvalt saabumise ajast, saame nautida kohalikku arhitektuuri ja loodust, külastades Ta dzongi vaatetorni ja Rahvusmuuseumi. Vaba aeg linnas aitab meil sukelduda kohalikku kultuuri ja valmistuda eesootavaks seikluseks.

Majutus hotellis Mandala Resort (või sarnane).

Reisikavas sisaldub lõuna- ja õhtusöök.

 

2.päev

Teisipäev, 05. november

margin

map
2.päev

Teisipäev, 05. november

Võtame ette muljetavaldava matka Tiigripesa kloostri juurde, mis asub kõrgel kaljudel. Tiigripesa klooster on ülimaaliline ja ilmselt üks kõige rohkem fotografeeritud paik Bhutanis.  Tänane teekond on täiuslik kombinatsioon füüsilisest tegevusest ja spirituaalsest rikastamisest, pakkudes samas ka imelisi vaateid. Kui liigume kiiresti, on võimalik matkata veelgi kaugemale, Zangtopelri lhakhangini, et saada panoraamvaate kloostrile. Tagasiteel linna külastame puutumatut Kyichu lhakhangi – Bhutani ühte vanimat templit. Tänane matk on ka hea aklimatiseerumiseks, kuna järgmistel päevadel liigume juba arvestatavas hapnikuvõlas. Õhtu möödub Paro linna suminas ja saginas, kus saame valmistuda järgmisteks matkapäevadeks.

Majutus hotellis Mandala Resort (või sarnane).

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

3.päev

Kolmapäev, 06. november

margin

map
3.päev

Kolmapäev, 06. november

Tänase päeva alustuseks viib buss meid vahitornini (Ta dzong), kust edasi algab juba meie põhimatka teekond. Alustame oma teekonda mööda mägiteid, läbides männimetsi ja õunaaedu, enne kui jõuame alpimetsadeni. Kogu päev kulgeb jätkuvas tõusus, kuni päeva lõpus jõuame väikesesse kindlus-kloostrisse, mis valvab iidseid matkaradu. Öö veedame selle läheduses, 3460 meetri kõrgusel laagris.

Majutus telklaagris.

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

4.päev

Neljapäev, 07. november

margin

map
4.päev

Neljapäev, 07. november

Päev algab Jele dzongi (kindlus-klooster) külastusega, kus meil on ka võimalus põhikabelisse siseneda, et näha sealseid vägevaid kujusid. Dzongist lahkudes kulgeb matk mööda mäeharja, pakkudes kauneid vaateid. Liigume edasi järk-järgulise tõusuga: teekond pakub võimalust nautida vaateid tagasi Paro orule ja ümbritsevatele harjadele. Pärastlõuna paiku jõuame Tshokami külla 3962 meetri kõrgusel, mis on suurepäraseks kohaks laagri ülesseadmiseks. See päev on täis maalilisi vaateid ja looduse ilu, lubades kogeda Bhutani mägimaastiku võlu ja külastada kohalikke asustusi.

Majutus telklaagris.

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

5.päev

Reede, 08. november

margin

map
5.päev

Reede, 08. november

See päev on meie retke üks tipphetki – tõuseme mäekuru tippu, mis asub veidi üle 4000 meetri kõrgusel. Sealt avaneb võimas vaade Jomolhari tippu, mis kõrgub 7315 meetril ja on siin püha mäe staatuses. Matka jätkates saame valida kahe tee vahel: ülemine tee pakub ilusaid vaateid ja on seetõttu eelistatum, kuid kui tunneme väsimust, on parem valida alumine tee. Mõlemad teed viivad Jimilang Tsho juurde: pühaks peetava järveni. Laager asub järve kaldal 3870 meetri kõrgusel, pakkudes võimalust lõõgastuda ja nautida ümbritsevat loodust.

Majutus telklaagris.

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

 

6.päev

Laupäev, 09. november

margin

map
6.päev

Laupäev, 09. november

Matkame ümber järvede ja mägede, nautides panoraamvaateid ja külastades Dungtsho järve, enne kui jõuame Simkotra Tsho laagrisse puhkamiseks ja õhtuseks sisseseadmiseks. Dungtsho järv on müstiline ja maagiline paik, peidetud Bhutani mägede sülle, kus pühad veed peegeldavad taeva värve ja ümbritsev metsik loodus loob rahuliku ja spirituaalse pelgupaiga.

Majutus telklaagris.

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

7.päev

Pühapäev, 10. november

margin

map
7.päev

Pühapäev, 10. november

Alustame matka Simkotra tsho äärest, teekonnal avanevad hingematvad vaated Bhutani kõrgeimale mäele, Gangkhar Puensumile idas, ja Thimphu orule otse meie ees. Enne tsivilisatsiooni naasmist tuleb siiski jätkata järsku laskumist allamäge, kuni jõuame lõpuks Phajodingi kloostrisse, kus meid tervitab munkade kogukond. Jätkame laskumist väravani neljanda kuninga elukohani Motithangis, kus meid ootab transport. Siit edasi liigume juba autodel, mis viivad meid hotelli nautima puhkust peale viiepäevast matka!

Majutus Pelyang Boutique hotellis (või sarnane).

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

8.päev

Esmaspäev, 11. november

margin

map
8.päev

Esmaspäev, 11. november

 

Hommikul sõidame Thimphu äärelinna, Dechenphu Lhakhangi, kus toimub iga-aastane festival. See on eriline võimalus külastada sealset templit, kuhu tavapäevadel turiste ei lubata. See on võimalik vaid festivali päeval. Seda peetakse Thimphu ja Bhutani kuningate kaitsejumala Ap Gyenyen elupaigaks. Festival koosneb religioossetest maskitantsudest, mis toimivad puhastusrituaalidena, demonstreerivad budismi õpetuse aluseid, mängivad läbi budistlike pühakute tegusid või väljendavad nende nägemusi. Pärast festivali sõidame tagasi linna ja külastame tohutut Buddha kuju, mis jälgib oma pilguga kogu Thimphu orgu. Jalutuskäik lõpeb käsitööturul, kus saame näha, aga ka soetada huvitavaid Bhutani suveniire. Väisame ka muljetavaldavat Tashichho dzongi kindlust, mis on kuninga ja valitsuse asukoht.

Majutus Pelyang Boutique hotellis (või sarnane).

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

9.päev

Teisipäev, 12. november

margin

map
9.päev

Teisipäev, 12. november

Aeg jätta hüvasti Buhtaniga. Hommikusöögi järel viib transfeer meid Paro rahvusvahelisse lennujaama (IATA: PBH). Kui lahkud hiljem, saad veeta veel oma viimased tunnid Thimphus, tehes viimaseid avastusretki või soetades viimased suveniirid.

Reisikavas sisaldub hommikusöök.

Reisigalerii

Arvamused

Hingematvad vaated riisiterrassidele; lõppematu tõus majutuskohta, kus pererahvas ootas saabujaid lillevaniku ning värskelt pressitud apelsinimahlaga; armsad Nepali lapsed, kes millegipärast pildistamiseks pikkuse järjekorda võtsid :); swing-hüpe kanjonisse 160 meetri kõrguselt sillalt The Last Resort´is, Kathmandu linn oma kirjususes – need on vaid vähesed mälupildid rattamatkast Nepali, mis niipea ei unune. Kui on soov kogeda hoopis teistsugust elu-olu kui see, millega igapäevaselt harjunud oleme, siis on Nepal täpselt õige koht, kuhu minna. Värskendav kogemus on garanteeritud.

Kristin Peebo, Rattareis Nepalis, 2012. a reis

Uhke loodus
Kulinaarne paradiis
Rattarõõmud
Ainult lahedad inimesed
Igav ei ole kunagi
Neid ma enne ei tundnudki
Alati läheks uuesti

Kristina Saarepera, Matkareis Indias, 2016. a reis

Minu suurim unistus olla Gruusia mägedes, süüa omatehtud lambaliha ning juua head alkohoolset jooki täitus täna lõikuskuu 26. päeval. Mul polnud mingeid eelarvamusi georgide suhtes. Nad on sõbralikud ja külalislahked.

Hardi Reiter, Rattareis Gruusias , 2010. a reis

Mugavused ja ööbimised

4 ööd ööbime turistiklassi hotellides, kus on olemas kõik mugavused. Majutus on kahestes tubades, vannituba ja WC hotellitoas. 4 ööd ööbime telkides. Telklaagris pakutakse koka ja abipersonali teenused, on olemas söögi- ja kogunemistelk koos toolide, laudade, taldrikute ja söögiriistadega. On olemas käimlatelk. Igal hommikul pakutakse sooja vett pesemiseks. Toitlustamise eest on hoolitsetud: matka jooksul saadavad meid kõikvõimalikud kohaliku köögi saadused ja seda enamasti kolm korda päevas. Igal hommikul pakutakse sooja vett pesemiseks.

Pagasi transport on kogu reisi jooksul (sh matka jooksul) organiseeritud – suurem pagas liigub matka jooksul muuladel/jakkidel. Igapäevaselt on vaja kaasas kanda vaid päevast kandamit (fotokas, telefon, vahetusrõivad, snäkid, jms).

Raskusaste: Raske

Tegemist on matkaga, mille raskusaste on „keskmise“ ja „raske“ vahel. Päevased tõusud ei ole suured (v.a. üks päev: üle 1000 meetri), kuid suur osa meie teekonnast kulgeb kõrgel – 2500 meetrist kuni 4000 meetrini ja isegi üle. Kõrgeim punkt meie teel asub kõrgusel 4210 meetrit. Et hakkama saada, peaksid omama eelnevat mägedes matkamise kogemust. Sõltuvalt maastikust läbime päevas umbes 8-10 km, mis võtab koos kõigi peatustega aega 4-7 tundi. Olenevalt tee- ja ilmastikuoludest võivad mõned lõigud olla füüsilist pingutust vajavad. Mitmed päevad reisist kulgevad kõrgusel üle 3000 m, seega on meil väga suur tõenäosus kogeda hapnikupuudust ja kõrgmäestikuhaigust vähemalt keskmisel kujul. Samas on tegemist ikkagi matkaga, ehk teeme päeva jooksul piisavalt pause, et mitte üle pingutada.

Kasulik teada

Kindlustus

Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes. Erilist tähelepanu tuleb pöörata ka sellele, millise kõrguseni merepinnast kindlustuskate kehtib. Palun vaata eelnevat sektsiooni „raskusaste“, kus on ära toodud meie reisi kõrgeim punkt. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.

Raha ja krediitkaardid

Bhutani rahaühikuks on Ngultrum (Nu, BTN), mille kurss on üks-ühele seotud India ruupiaga (INR). India ruupia on siin ka paralleelkasutuses (kuni 500 ruupiase rahatäheni) ning enamuses kohtades aktsepteeritav. Vahetuskurss on 1  euro = 88 BTN-i (oktoober 2023). Bhutani raha ei ole võimalik vahetada Eestis, kuid India ruupiat on võimalik. Valuutat (EUR ja USD) saab vahetada reisi ajal Paros ja Thimphus, Bank of Bhutan filiaalides, mujal ei ole see võimalik. Raha vahetavad ka mõned vähesed hotellid ja siis ka ainult USD-e. Paro’s ja Thimphu’s on olemas ka ATM’id, kuid nende töökindlus rahvusvaheliste kaartidega jätab soovida.

Enamus poode ja restorane krediitkaarte ei aktsepteeri. Pealinnas, Thimphu’s ja Paros on siiski kõrgema taseme teenindusasutused ja kauplused, mis neid aktsepteerivad. Ole aga valmis korralikuks vahendustasuks/juurdehindluseks (Ca 5%), kui krediitkaarti kasutad.

Sellel reisil on meil raha raiskamiseks võimalusi enamasti linnades või turistiatraktsioonides olles. Matkaradadel  poode eriti ei ole, ning kõik muu (majutus, enamus toidukordi, matkaraja tasud) sisaldub hinnas. Siiski peaks kaasas olema piisavalt sularaha, et lubada endale snäkke, jooke ja suveniire ning lisategevusi ja paari söögikorda, mida oleme reisikavas vabaks jätnud.

Jootraha

Jootraha jätmine on tavaks hea teeninduse, bussi-/autojuhtimise puhul. Seda eriti turistidele suunatud asutustes. Kohalikele giididele ja muule reisi korraldavale personalile on samuti tavaks jootraha jätta, palun konsulteeri meie reisijuhiga selle suuruse osas.

Mida reisile kaasa võtta

Valmistu nii soojaks päikeseks kui ka öökülmadeks ja vihmaks ning tuuleks. Näpunäited, mida kaasa võtta: matkariided – mitu kihti, matkajalatsid, varujalatsid, plätud, matkapüksid, lühikesed püksid, t-särgid, päikeseprillid, suure kaitsefaktoriga (30-50) päikesekaitsekreem ning –huulepulk, veepudelid, matkajope, vihma- ja tuulekaitse kiht, mugav seljakott igapäevaste hädavajalikke asjade kandmiseks ning energiat andvad näksid, jms.

Täpsema reisitarvete ja varustuse nimekirja jagame ning arutame läbi reisieelsel kohtumisel.

Ilm

Sügis on hea aastaaeg Bhutani külastamiseks. November on Bhutanis aeg, kus mussoonvihmad lakkavad ning sügis hakkab ligi hiilima – ilm püsib päikeseline, aga kohalikus mõistes juba jahedapoolne. Temperatuur varieerub sõltuvalt maastikust ja kõrgusest, aga ööd on reeglina külmad. Thimphus Paros on päevased maksimumtemperatuurid 20 kraadi juures, öised miinimumtemperatuurid kolme plusskraadi juures. Paros on need vastavalt 12 ja 3 kraadi. Sademete tõenäolisus on nullilähedane. Kõrgemal mägedes võivad temperatuurid veel madalamad olla. Mägedes kehtib kindel reegel – mida kõrgem, seda külmem ja tuulisem.

Vaktsineerimine ja muu meditsiin

Täpse vaktsineerimissoovituse annavad reisimeditsiininõustajad ja -arstid. Mitteprofessionaalne info on selline, et peaks omama igal juhul tavavaktsineerimisi: difteeria, teetanus, läkaköha ning leetrite, tuulerõugete ja lastehalvatuse vastu. Soovitav oleks olla vaktsineeritud kõhutüüfuse ning hepatiit A ja B vastu. Tervishoiusüsteem Bhutanis ei ole eriti tasemel: pealinnas on olemas korralikke tervishoiuasutusi, kuid mägipiirkondades on see pigem kasin.

NB! Konsulteeri reisimeditsiininõustajaga, ära toetud pelgalt siin ja mujal internetis leiduvale infole.

Viisa

Välisministeeriumi andmetel vajab Eesti kodanik Bhutani reisimiseks viisat. Viisa korraldamine kuulub meie kohaliku reisipartneri teenuse hulka. Juhime tähelepanu sellele, et Bhutan võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest. Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Aeg / hind

Aeg
4. - 12. november 2024
Hind
2890 €
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale varajase tellija hind

Reisi algus- ja lõpp-punkt:

 • Reis saab alguse ja lõpeb Paro rahvusvahelises lennujaamas (IATA: PBH)

Minimaalne reisijate arv

 • Reis toimub juhul kui reisile on registreerunud vähemalt 4 reisijat

Hind sisaldab:

 • Kohaliku ingliskeelset giidi ja eestikeelse reisijuhi teenuseid (meie reisijuhid räägivad lisaks ka reeglina vene ja inglise keelt: uuri täpsemalt meie reisikonsultantidelt
 • Transfeere lennujaama ja tagasi
 • Majutust, transporti ja toitlustust: 4 ööd hotellides, jagades kahest tuba reisikaaslasega. 4 ööd telkides koos koka ja abipersonali teenustega
 • Suurema pagasi transportimist matka jooksul muulade/jakkide abil
 • Säästva arengu tasu
 • Mõnusat matka ja lahedat reisiseltskonda
 • Viisa menetlemist
 • Transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule – autod, bussid, muulad jms.
 • Toitlustust vastavalt reisikavale (enamasti 3 korda päevas), puuduvad toidukorrad ostab Reisija
 • Muuseumite ja ekskursioonide ning kultuuriprogrammi tasud
 • Joogivett matka jooksul

Hind ei sisalda:

 • Rahvusvahelisi lennupileteid, lennujaamamakse
 • Reisikindlustust
 • Isiklikku matkavarustust
 • Pildistamise tasusid
 • Jooke peale tee ja kohvi
 • Isikliku tarbimist: suveniirid, karastusjoogid, alkohoolsed joogid jms.
 • Jootraha, isiklikke kulutusi ja muid ettenägematuid kulusid
 • Valikulisi ja lisaekskursioone
 • Toidukordi, mis pole reisikavas ette nähtud
 • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat

Lisatasu eest:

 • Majutus üheses hotellitoas € 130
 • * Hotellide hinnad indikatiivsed, küsi konkreetset pakkumist meie reisinõustajalt.
 • Juhul kui soovid Bhutanis peatuda mõne lisapäeva, siis palun konsulteeri meie reisikonsultandiga. Maksumus ei kujune pelgalt hotelli hinnast vaid ka säästva arengu tasust ja muudest maksudest.

Maksetingimused:

 • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit.
 • 30 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest.
 • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi maksumusest.
 • Lisateenuste eest tasutakse eraldi.

Tühistamine

 • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
 • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sisse- makstud summa, millest on maha arvatud tagastamatu deposiit 20%.
 • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse reisi maksumusest 50%.
 • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata. Reisi tühistamine loetakse kehtivaks ainult kirjaliku teatisena.

NB! Ära unusta osta reisikindlustust ja reisi katkemise kindlustust!

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

  +372 58 690 000
  info@andmoments.com

  Korduma kippuvad küsimused

  Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

   Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

   

  Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

   Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

  Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

   Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

  Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

   Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

  Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

   Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

  Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

   Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

  Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

   Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

  Kuidas toimub reisi eest tasumine?

   Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

  Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

   On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

  Milline on rendirataste kvaliteet?

   Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

  Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

   Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

  Milline on renditsiklite kvaliteet?

   Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

  Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

   Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.