Matkareis Brasiilias Troopilises loodusparadiisis teemandiotsijate jälgedes

 • Maaliline ja lopsakas Vale do Pati org
 • Värvikas ja põnev Salvador
 • Kosed, koopad ja looduslikud basseinid
 • Lençóis sarmikas koloniaallinn
 • Morro do Castelo märgiline mäetipp ja teemantkaevandused

Reisijuht

Margus Püvi alias “MÄX”

Seiklused on need, mis maailma põnevaks teevad. Seiklus ongi see kui asjad juhtuvad täpselt õigel ajal ja õiges kohas. Need hetked on täiuslikud!

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

Kaunis ja lopsakas Vale do Pati org

Brasiilia üheks ilusaimaks matkakohaks peetav Vale do Pati org paikneb Chapada de Diamantina Rahvuspargis, mis on kuulus oma rikkaliku floora ja fauna poolest. Seal matkates naudime kauneid maastikke, lopsakat loodust, salapäraseid koopaid, lummavaid koske, looduslikke basseine  ja müstilisi vanu teemantkaevandusi.

Vale do Pati orus asub ka Cachoeirão vaateplatvorm, kus avaneb võimas vaade 300 meetri kõrgustele kosekallastele ja vägevale veestiihiale.

Kohalike perede külalislahkus

Vale do Pati’s elavad pered pakuvad matkajatele majutust oma kodudes – kogeme kohalike inimeste soojust, külalislahkust ja lihtsust ning proovime maitsvaid koduseid toite. Mis võib olla parem pikkade matkapäevade lõpus?

Pai Inácio ikooniline mägi

Pai Inácio mägi on üks ikoonilisemaid ja külastatavamaid kohti Chapada Diamantina rahvuspargis. Vaatamata „üldse mitte kõrgele“ kõrgusele (ca 1120 meetrit üle merepinna), pakub ta hingematvaid panoraamvaateid ümbritsevale maastikule –  laiadele platoodele, dramaatilistele kanjonitele ja kaugetele mäetippudele. Mäele ronimine ei ole liiga keeruline kuid päikeseloojangul on siin väga eriline – taevas ja maastik muutuvad värviküllaseks ja dramaatiliseks.

Morro do Castelo – ehtne Brasiilia mets ja teemantkaevandused

Morro do Castelo mägi, mis meenutab tipus paiknevat kindlust, on ainulaadne loodusime. See on Vale do Pati kõige kõrgem tipp ja üks silmapaistvamaid maamärke. Siinne ümbruskond pakub võimalust matkata läbi lokkava Brasiilia vihmametsa, mis on tulvil müsteeriume ja legende piirkonna teemantide kaevandamise ajastust. Siin asuvad ka Cachoeira dos Funis’i lummav kosk ja maaliline järv, kus saame  ujuda ja lõõgastuda looduse rüpes.

Värvikas ja põnev Salvador

Salvador on põnev ja värvikas ning pakub palju avastamist. Siin leiame eest võrratu koloniaalajastust pärit vanalinna, mis on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja. Tuntud heliloojate Gilberto Gili ja Caetano Veloso koduks olnud Salvador on paljude muusikažanrite, sealhulgas tropicalismo, axé, bossa nova ja samba sünnikoht. Siinne vanalinn on mõnusalt räämas, aga tulvil elu. Siit leiame kohvikud, baarid ja restoranid, kus võimalus ka elava muusikaga kokku puutuda. Linnaekskursioonil külastame Farol da Barra majakat, millel on pajatada palju põnevaid lugusid. Seejärel külastame Dique do Tororó piirkonda, imetledes selle rahulikku järve ja elavaid orixási kujusid, mis tähistavad linna rikast afro-brasiilia kultuuri. Ja loomulikult liigume ka ajaloolisse keskusesse, Pelourinhosse, kus tunneme ajaloo pulssi läbi värvikate tänavate ja iidsete hoonete.

Lençóis sarmikas koloniaallinn

Lençóis on väravaks Chapada de Diamantina Rahvusparki, aga ta on ka palju enamat! Linn on väga võluv oma munakivitänavate ja paljude imeliste „auk seinas“ restoranidega. Munakivitänavaid ääristavad sarmikad koloniaalajastu hooned. Õhkkond on siin mõnusalt „laisk“ ja heaks alguseks, et ennast välja lülitada kodusest kiirest elurütmist.

Reisikava

1.päev

Reede, 14. veebruar

margin

map
1.päev

Reede, 14. veebruar

Meie põnev seiklus algab Salvadori rahvusvahelises lennujaamas (IATA: SSA), kust liigume otse edasi oma hotelli. Meie valitud hotellil on palju mugavusi, näiteks ääreta bassein koos suurepärase vaatega Rio Vermelho rannale ja merele.  Meil on võimalus iseseisvalt avastada ka boheemlasliku Rio Vermelho piirkonna baare ja restorane. Võimalikud kohad külastamiseks: Old Fish Market, Praia do Buracão rand, Largo da Mariquita ja Largo de Santana, kus saame mekkida kuulsat Bahia acarajéd. Aga miks ka mitte võtta teekond ette võluvasse Pelourinhosse (vanalinna), kus tunneme ajaloo pulssi läbi värvikate tänavate ja iidsete hoonete.

Majutus hotellis Mercure Rio Vermelho (või sarnane).

Reisikavas sisaldub õhtusöök.

2.päev

Laupäev, 15. veebruar

margin

map
2.päev

Laupäev, 15. veebruar

Peale hommikusööki pakime asjad ning liigume edasi Salvadorist Lençóisi. Sinna viib meid mugav transfeer. Enne majutusse saabumist teeme peatuse Pai Inácio mäel, mis on tuntud oma maalilise panoraamvaate poolest üle Chapada Diamantina rahvuspargi. Majutame end hotelli, mille ääres paikneb Rio Lençóisi meloodiline jõgi, ning kus saame peale pikka päeva basseini ääres puhata. Hiljem suundume Lençóisi linnatuurile, mis hõlmab linna rikkalikku ajalugu, arhitektuuri ja rolli teemandikaevandamise ajaloos. Õhtul saame nautida hotelli mugavusi või tutvuda lähedalasuvate söögi-, joogikohtadega.

Majutus hotellis Lençóis Canto das Águas (või sarnane).

Reisikavas sisaldub hommiku-, ja õhtusöök

3.päev

Pühapäev, 16. veebruar

margin

map
3.päev

Pühapäev, 16. veebruar

Võtame ette ühe Brasiilia kõige võluvaima matka – teekonna Pati orgu. Tõuseme Aleixo künkale ja kõnnime Rio Preto platool, imetledes mägede vaateid. Peame maalilise vaatega pikniku ja suundume edasi Cachoeirão vaateplatvormile, kus näeme erakordset panoraamvaadet 300 meetri kõrgustele kosekallastele. Öösel võõrustavad meid kohalikud, João ja Marinete, Igrejinha kodumajutuses.

Majutus külalismajas Igrejinha Homestay (või sarnane).

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

4.päev

Esmaspäev, 17. veebruar

margin

map
4.päev

Esmaspäev, 17. veebruar

Neljandal päeval ootab meid matk Morro do Castelo kindlust meenutava mäe tippu. Matkame läbi kauni ja lopsaka Brasiilia vhmametsa ja jõuame koopani, mille läbi jõuame kindluse tippu. Sealt naudime vaateid kogu Pati orule. Peale lõunapausi jätkame matka Cachoeira dos Funis’i kose juurde, kus saame ujuda ja lõõgastuda looduslikus järves-basseinis. Õhtul naudime õhtusööki kohaliku hr Wilsoni majas. Majutume samuti tema juures.

Majutus külalismajas Mr. Wilson’s House (või sarnane).
Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

5.päev

Teisipäev, 18. veebruar

margin

map
5.päev

Teisipäev, 18. veebruar

Viies päev pakub meile valiku kahe matka vahel. Saame jalutada läbi põlise Calixto metsa või suunduda otse Poço da Árvore’i. Mets pakub meile lummavat seiklust suurte puude vahel, kus on säilinud haruldane Atlandi vihmamets. Saame nautida ka 40 m kõrgust Cachoira de Calixto maalilist juga. Poço da Árvore kutsub meid looduslikku basseini end jahutama ja loodust nautima. Ööbimine ja õhtusöök toimub kohalike, Jailsoni ja Maria, hubases kodus.

Majutus külalismajas Jailson & Maria Homestay (või sarnane).

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

6.päev

Kolmapäev, 19. veebruar

margin

map
6.päev

Kolmapäev, 19. veebruar

Läbime pika matka mööda Pati jõe kallast, et jõuda Cachoeirão kose alla. Kose ja jõe kaldaid ümbritsevad majesteetilised kanjonid. Juga on ümbritsetud maalilise loodusliku iluga, sealhulgas ka mitmesuguste kohalike taimeliikide ja kaljumoodustistega. Peale lõunapiknikut sätime end Seu Joia’s majutuskohta, kus ootab meid maitsev õhtusöök.

Majutus külalismajas Seu Joia’s House (või sarnane).

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

7.päev

Neljapäev, 20. veebruar

margin

map
7.päev

Neljapäev, 20. veebruar

Viimasel matkapäeval naudime veelkord mägede ütlemata ilusat vaadet ja alustame ronimist Ladeira do Império nõlvadel. Tõus siia üles on järsemaid meie teekonnal. Peale piknikupausi jätkame matka Andaraí suunas ja sealt liigume juba bussiga tagasi Lençoisesse ja majutume meile juba tuttavas Cantos das Águas’is.

Majutus hotellis Cantos das Águas (või sarnane).

Reisikavas sisaldub hommiku- ja lõunasöök.

8.päev

Reede, 21. veebruar

margin

map
8.päev

Reede, 21. veebruar

Suundume tagasi Salvadori ja seal jätkame oma päeva linnatuuriga. Külastame Farol da Barra majakat, millel on meile pajatada palju põnevaid lugusid. Seejärel külastame Dique do Tororó piirkonda, imetledes selle rahulikku järve ja elavaid orixási kujusid, mis tähistavad linna rikast afro-brasiilia kultuuri. Edasi liigume ajaloolisse keskusesse, Pelourinhosse, kus tunneme ajaloo pulssi läbi värvikate tänavate ja vanade hoonete. Ekskursiooni jooksul kogeme Salvadori soojust ja kultuurilist mitmekesisust, mis jätab iga külastaja jaoks unustamatu mulje.

Majutus hotellis Mercure Rio Vermelho (või sarnane).

Reisikavas sisaldub hommiku- ja õhtusöök.

9.päev

Laupäev, 22. veebruar

margin

map
9.päev

Laupäev, 22. veebruar

Viimasel päeval pakime end kokku ja suundume Salvadorirahvusvahelisse lennujaama (IATA: SSA), seekord Brasiilia kultuuri ja seikluste aarete pagasiga.

Reisikavas sisaldub hommikusöök.

Reisigalerii

Arvamused

Hingematvad vaated riisiterrassidele; lõppematu tõus majutuskohta, kus pererahvas ootas saabujaid lillevaniku ning värskelt pressitud apelsinimahlaga; armsad Nepali lapsed, kes millegipärast pildistamiseks pikkuse järjekorda võtsid :); swing-hüpe kanjonisse 160 meetri kõrguselt sillalt The Last Resort´is, Kathmandu linn oma kirjususes – need on vaid vähesed mälupildid rattamatkast Nepali, mis niipea ei unune. Kui on soov kogeda hoopis teistsugust elu-olu kui see, millega igapäevaselt harjunud oleme, siis on Nepal täpselt õige koht, kuhu minna. Värskendav kogemus on garanteeritud.

Kristin Peebo, Rattareis Nepalis , 2012. a reis

Uhke loodus
Kulinaarne paradiis
Rattarõõmud
Ainult lahedad inimesed
Igav ei ole kunagi
Neid ma enne ei tundnudki
Alati läheks uuesti

Kristina Saarepera, matkareis Etioopias , 2015. a reis

Reisid Andmomentsiga on võimalus rutiinist ja tavaturistidele tuntud radadest eemale pääseda. Etioopia mägismaa jalgsimatka ja Lõuna-Hiina ning Kaukaasia jalgrattamatkade ühisnimetajaks on minu jaoks olnud mõnus reisiseltskond. Sellistel reisidel kuuleb reisikaaslastelt palju uut ja huvitavat nii puhkepausidel kui majutuspaikades. Reisikorraldus on läbimõeldud. Positiivse üllatusena minu kodusest liiklusvahendist paremate jalgrataste kasutamise kogemus. Lõuna-Hiina riisiterasse ja filmist „Avatar“ tuntud mägesid, Etioopias järsakult alla laskuvaid ahvikarju ja Sevani järvevaateid või reisidel kogetud gastronoomilisi elamusi on raske sõnades kirjeldada. Neid peab ise kogema.

Tiit Elenurm, matkareis Etioopias , 2016. a reis

Mugavused ja ööbimised

Ööbime hotellides, külalismajades ja väikehotellides. Nende mugavustase sõltub asukohast ja majutuskohtade võimalustest. Igal juhul on katus peakohal, pesemisvõimalused olemas. Suuremates linnades on hotellides (4 ööd) olemas kõik kaasaegsed mugavused: kahene majutus, vannituba ja WC hotellitoas, keskne asukoht. Matka jooksul – külalismajades või väikehotellides võib WC ja vannituba olla ühiskasutuses. Toitlustamise eest on hoolitsetud: matka jooksul saadavad meid kõikvõimalikud kohaliku köögi saadused ja seda enamasti kolm korda päevas.

Pagasi transport on kogu reisi jooksul  organiseeritud: pagas liigub bussides. Matka jooksul kanname oma igapäevaseid asju ise, aga kuna kliima on soe ja majutused organiseeritud selliselt, et katus on kogu aeg pea kohal ja magamistarbeid ei ole vaja kaasas veda, siis piirdub see minimaalsega: kaasas on vaja kanda vaid hädapärast kandamit (fotokas, telefon, vahetusrõivad, snäkid, jms). Saame hakkama ca 7.5kg seljakotiga.

Raskusaste: Kerge

Tegemist on jalgsimatkaga, mille raskusaste on kerge. Kui oled harjunud liikuma, siis saad matkaga hästi hakkama. Eelnev matkamise kogemus ei ole vajalik, kuid on kindlasti plussiks. Sa pead olema terve ja aktiivse eluviisiga.

Päevasteks rännakuteks koos peatustega (söögi-, foto-, joogipausid) kujuneb kokku kuni 8 tundi.

Reisi kõrgeim punkt on 1280 meetrit. Kõrgmäestikuhaigusega sa sel matkal kokku ei puutu.

Kasulik teada

Kindlustus

Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes. Erilist tähelepanu tuleb pöörata ka sellele, millise kõrguseni merepinnast kindlustuskate kehtib. Palun vaata eelnevat sektsiooni „raskusaste“, kus on ära toodud meie reisi kõrgeim punkt. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.

Raha

Brasiilia rahaühikuks on Brasiilia reaal (BRL). 1 EUR = 5,335 BRL (Oktoober 2023).

Jootraha jätmine on Brasiilias tavapärane, eriti hea teeninduse puhul restoranides ja ekskursioonide giididele. Krediitkaarte (Visa, MasterCard ja American Express) aktsepteeritakse praktiliselt igal pool. Isegi enamus tänavakaupmehi omab makseterminale.  Viipemakse on normiks. Matkareisi ajal, levist väljas piirkondades ei pruugita neid siiski aktsepteerida.

Hinnavõrdluseks Vale do Pati (teisendatud eurodes, kursi kõikumised on võimalikud ja tegelikud hinnad võivad erineda):

Kolmekäiguline lõuna- või õhtusöök kahele inimesele, keskklassi restoran: 150 BRL (28.10 EUR); Kohalik õlu (0,5-liitrine vaadiõlu): 12 BRL (2.25 EUR); importõlu (0,33-liitrine pudel): 15 BRL (2.81 EUR); Caipirinha 20 BRL (3 EUR),  Coca-Cola/Pepsi (0,33-liitrine pudel): 8 BRL (1.50 EUR); vesi (0,33-liitrine pudel): 5 BRL ( 0.94 EUR); espresso: 7 BRL (1.31 EUR)

Viisanõuded

Välisministeeriumi andmetel Eesti kodanikud, kes soovivad turismieesmärgil reisida Brasiiliasse ja plaanivad seal viibida kuni 90 päeva, ei vaja viisat. Reisimisel peavad isikud omama passi, mis kehtib vähemalt kuus kuud peale riigist lahkumise kuupäeva. Enne reisi on soovitatav kontrollida, kas reisidokumentide ja reisiinfo suhtes on mingeid ajakohastatud nõudeid või muudatusi, mis võivad mõjutada riiki sisenemist või seal viibimist. Reisijad peaksid olema valmis esitama lisadokumente, nagu näiteks lennupiletid riigist lahkumise kohta ja tõendid majutuse kohta Brasiilias viibimise ajaks (konsulteeri meie reisikonsultantidega selliste dokumentide väljastamise osas).

Juhime tähelepanu sellele, et Brasiilia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

 

Vaktsineerimine ja muu reisimeditsiin

Soovituslik on teha järgmisi vaktsineerimisi: A-hepatiit, B-hepatiit, kõhutüüfus, koolera, kollapalavik, marutaud, meningiit, lastehalvatus, leetrid, mumps ja punetised (MMR), Tdap (teetanus, difteeria ja läkaköha); riigis ei nõuta kollapalaviku vaktsineerimise sertifikaati. Malaaria oht on väga madal. Tervishoiusüsteem kohapeal ei pruugi olla kõrgetasemeline, kuigi suurlinnades leiab väga häid (ja kalleid) haiglaid-kliinikuid. Seega soovitame muretseda reisikindlustuse ja konsulteerida reisimeditsiininõustajaga vaktsineerimise osas.

NB! Konsulteeri reisimeditsiininõustajaga, ära toetud pelgalt siin ja mujal internetis leiduvale infole!

Ilm

Matkal: päevased maksimumtemperatuurid jäävad 28 kraadi ringi, öösel on miinimumtemperatuurid 20 kraadi ringis. Suundume matkale täpselt vihmaperioodi lõppedes, seega kohati sajab, kuid ilmselt mitte liiga palju. Salvadoris on temperatuurid sarnased, isegi kõrgemad ja sajab kõvasti! Vihmakeep on oluline matkatarve.

Mida reisile kaasa võtta

Vajalik on keskmise suurusega seljakott igapäevasteks asjadeks ja vahetusriieteks, ca 7,5 kg kokku. Varustus: vihmakeep, matkasaapad või sobivad jalanõud; 1,5L veepudel või Camelbak (saab majutuskohas täita); dressipluus ja püksid ööks, kuna sademete korral võib olla kergelt jahe; fliis või kampsun; lühikesed püksid; T-särgid, 1 UV-kaitsega T-särk (valikuline); matkakepid; 1 paar sandaale; vähemalt 3 paari sokke; ujumisriided; otsmikulamp + varupatareid; müts / kate päikese kaitseks.

Täpsustame reistarvete ja varustuse nimekirja ja arutame seda läbi reisieelsel kohtumisel ja saadame matkajatele enne reisi.

Aeg / hind

Aeg
14. - 22. veebruar 2025
Hind
1890 €
Varajase tellija hind
1790 €
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale varajase tellija hind

Reisi algus- ja lõpp-punkt

 • Salvadori rahvusvaheline lennujaam: Salvador–Deputado Luís Eduardo Magalhães International Airport (IATA: SSA).

Minimaalne reisijate arv

 • Reis toimub juhul kui reisile on registreerunud vähemalt 4 reisijat

Hind sisaldab:

 • Kohalikku inglise keelset giidi ja eestikeelse reisijuhi teenuseid (meie reisijuhid räägivad lisaks ka reeglina vene ja inglise keelt: uuri täpsemalt meie reisikonsultantidelt).
 • Transfeere lennujaama ja tagasi.
 • Majutust
 • Mõnusat matka ja lahedat reisiseltskonda.
 • Joogivett matka jooksul.
 • Transporti vastavalt reisikavale – hinnas on kõik kohalikud sõidud, 1 siselend Lençóisi, transport erinevate reisikavva kuuluvate sihtkohtade vahel.
 • Transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule
 • Pagasi transporti (va arvatud matkal, suurem pagas võib jääda Lençóisi)
 • Matkaraja ning rahvuspargi tasusid
 • Sissepääse reisikavva kuuluvatele vaatamisväärsustele
 • Toitlustust vastavalt reisikavale: (enamasti 3 korda päevas), puuduvad toidukorrad ostab Reisija)

Hind ei sisalda:

 • Rahvusvahelisi lennupileteid, lennujaamamakse.
 • Reisikindlustust.
 • Isiklikku matkavarustust.
 • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat
 • Jootraha
 • Isikliku tarbimist: suveniirid, karastusjoogid, alkohoolsed joogid jms.
 • Toidukordi, mis pole reisikavas ette nähtud

Lisatasu eest:

 • Majutus ühese hotellitoa eest €250
 • * Hotellide hinnad indikatiivsed, küsi konkreetset pakkumist meie reisinõustajalt.
 • Lisaöö Salvadoris €50, koht kaheses toas
 • Lisaöö Salvadoris €80, koht üheses toas

Maksetingimused:

 • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit
 • 30 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest
 • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi maksumusest.
 • Lisateenuste eest tasutakse eraldi.

Tühistamine

 • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
 • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sisse- makstud summa, millest on maha arvatud tagastamatu deposiit 20%.
 • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse reisi maksumusest 50%.
 • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata. Reisi tühistamine loetakse kehtivaks ainult kirjaliku teatisena.

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

  +372 58 690 000
  info@andmoments.com

  Korduma kippuvad küsimused

  Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

   Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

   

  Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

   Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

  Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

   Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

  Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

   Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

  Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

   Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

  Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

   Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

  Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

   Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

  Kuidas toimub reisi eest tasumine?

   Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

  Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

   On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

  Milline on rendirataste kvaliteet?

   Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

  Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

   Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

  Milline on renditsiklite kvaliteet?

   Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

  Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

   Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.