Cabo Verde matkareis Matk paradiisisaartel

 • Morabeza – Cabo Verde elustiil
 • Kultuuri- ja muusikaparadiis – São Vicente
 • Santo Antão – looduse- ja matkaparadiis
 • Cruzinhase rannikurada – võrratu matk võrratute vaadetega
 • Pauli org – looduse- ja rummiparadiis

Reisijuht

Risto “Ristokas” Muldme

Minu moto on alati olnud, et tööd tuleb selleks kõvasti teha, et võimalikult kvaliteetselt puhata. Olen tegutsenud ligi kolmkümmend aastat
küttevaldkonnas ja juhin Purmo müügiesindusi Baltikumis.

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

Morabeza – Cabo Verde elustiil

Kohe Cabo Verdele saabudes haarab sind morabeza – Cabo Verde elustiil. Morabeza all mõeldakse siinset külalislahkust, sõbralikkust ning vahetut ja pingevaba ellusuhtumist. See saadab meid kogu reisi aja ja siit lahkudes saad sa selle kaasa. Naeratus huultel, spontaansed tänavavestlused, siin-seal pakutud tasuta jook või suupiste – see kõik käib morabeza juurde. Ole ette hoiatatud – tagasipöördumine koju võib väikese kultuurišoki põhjustada!

São Vicente – kultuuri- ja muusikasaar

São Vicente saare pealinn Mindelo on tuntud kui Cabo Verde kultuuriline ja kunstiline keskus. Mindelo ajalugu on tihedalt seotud merendusega, kuna linn oli oluliseks peatuspunktiks transatlantilistel merereisidel 19. sajandil. See sai kiiresti tuntuks kaubanduse ja mitmekesise kultuuripärandi poolest, mis meelitas siia erinevaid kultuure ja rahvaid. Tänapäeval on Mindelo tuntud oma rikkaliku muusikatraditsioonide ja elava karnevali poolest. Linna tänavad on täis värvikaid maju ja kohalikke turge, mis pakuvad autentseid elamusi. Mindelo on ka saarestiku muusikasüda, kus saame nautida elavaid esitusi ja kohalikke helisid. Saame proovida kohalikku toitu, külastada kunstigaleriisid ning tutvuda saare rikkaliku pärandiga. See on koht, kus kultuur ja muusika kohtuvad ning külalised saavad sukelduda Cabo Verde ainulaadsesse atmosfääri.

Santo Antão saare rohelus ja põnevad matkarajad

Santo Antão saar avastati esmakordselt Portugali meresõitjate poolt 15. sajandil. Maalilise saare teeb  unikaalseks selle rikas ja kirev ajalugu. Algselt kasutati saart karjamaana ning seejärel rajati siia suhkruroo ja viinamarjaistandusi. Meid ootavad seal põnevad maastikud – kanjonid, orud ja vulkaanid, mis pakuvad ägedat matkakogemust. Matk Tope de Coroa’le, saare kõrgeimale tipule, annab võimaluse nautida tervet saart hõlmavaid vaateid. Ökofarmi külastamine võimaldab meil tutvuda kohaliku eluviisi ja maitseelamustega. Santo Antão on Cabo Verde saarestiku kõige rohelisem ja vaheldusrikkama loodusega saar. Sellest ka selle populaarsus matkajate hulgas. Siin näeme mäeveerul asuvaid piltilusaid külakesi ning terrasspõllundust. Matkamise teevadki mõnusaks nii suurepärane loodus kui ka kohaliku eluoluga tutvumine. Kuidas kõlab see kui mõnus matka järel serveeritakse sulle kohalkus rannarestoranis värskelt püütud päeva saak ja caipirinha?

Võrratu rannikutee Cruzinhasest Ponta do Soli

Cruzinha ja Ponta do Soli vaheline rannikumatk on tõeline looduseime ning üks selle reisi kõrghetkedest. Matka alguspunkt Cruzinha on armas kaluriküla, kus saame tutvuda kohaliku eluviisi ja traditsioonidega ning nautida värskelt püütud mereande. Jätkates rännakut mööda mereäärset rada avaneb imeline vaade ookeanile ja muljetavaldavatele kaljudele. Matk viib meid läbi tiheda roheluse, troopiliste puude ja eksootiliste taimede, mis pakuvad varju ja värsket õhku. Ranniku ääres on mitmeid peatuskohti, kus saame nautida vaikust ja ujuda kristallselges ookeanivees. Matka lõpp-punkt, Ponta do Sol, on sarmikas rannikulinn, kus saame suhelda sõbralike kohalikega.

Pauli org – rumm ja muusika

Ajalooliselt on Pauli org tuntud kui oluline suhkruroo kasvukoht, mis mängis olulist rolli saare majanduses. See on üks selle saare viljakamaid piirkondi. Aga teatavasti: suhkruroog = rumm. Siin külastame rummi destilleerimisvabrikut: saame proovida selle toodangu ja soovi korral ka kaasa soetada. Paul org on olnud see koht, kust pärinevad Cabo Verde pika ajalooga musikaalsed ja kunstilised traditsioonid. See on ideaalne koht, kus nautida autentset Cabo Verde muusikat ja rummi.

Reisikava

1.päev

Laupäev, 25. jaanuar

margin

map
1.päev

Laupäev, 25. jaanuar

Meie seiklus algab saabumisega São Vicente saarele päikese ja sooja rüppe, Cesária Évora rahvusvahelisse lennujaama (VXE). Siin ootab meid ees ainulaadne saar, kus kohaliku kultuuri pulss lööb igas nurgas. Mindelos ootab meid ees liigume jalutuskäik linna tänavatel. Seejärel veedame koos aega kohalikus katusebaaris, kus saame nautida caipirinha’t ja kaunist õhtutulede vaadet. Õhtu kulmineerub Mindelo kesklinnas ühise õhtusöögiga.

Majutus hotellis Che Guevarra (või sarnane).

Reisikavas sisaldub õhtusöök.

2.päev

Pühapäev, 26. jaanuar

margin

map
2.päev

Pühapäev, 26. jaanuar

Pärast hommikusööki on aeg alustada oma seiklust Santo Antão saarel. Sõidame praamiga Mindelo sadamast Porto Novosse Santo Antão saarel. Praamisõit pakub võimalust nautida Cabo Verde mereilma ja kaunist vaadet saarte vahel. Saabudes Porto Novosse, suundume maalilisse Bolona külla, kust algab meie esimene matk. See marsruut viib meid läbi kuumaastiku, kanjonite ja vulkaaniliste alade ning lubab meil tõeliselt sulanduda Cabo Verde looduse rüppe. Õhtul jõuame Alto Mirasse, kus ka õhtustame ja majutume.

Majutus külalismajas Casa Amadeu (või sarnane).

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

3.päev

Esmaspäev, 27. jaanuar

margin

map
3.päev

Esmaspäev, 27. jaanuar

Kolmas päev pakub midagi erilist – matka Tope de Coroa’le, saare kõrgeimale tipule. Matk viib meid läbi maastike, kus näeme Cabo Verde looduse hämmastavat ilu ja puutumatust. Kui oleme jõudnud saare haripunkti, avaneb meie ees vaade, mis on tõusu väärt. Vaated avanevad siit kogu saarele. Pärast matka viib meid transfeer Coculisse, kus ootab ees õhtusöök ja külalismaja.

Majutus külalismajas Pousada Green Place (või sarnane).

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

4.päev

Teisipäev, 28. jaanuar

margin

map
4.päev

Teisipäev, 28. jaanuar

Neljanda päeva matk viib meid Chã das Pedras’esse, kus külastame kohalikku ökofarmi. Siin ootab meid rikkalik kogemus: alustades kohvi röstimisest, maisikookide ja papaiamoosi valmistamisest kuni kitse lüpsmiseni. Lõunaks saame nautida kohalikku rahvustoitu – Cachupat –  ja lõõgastuda basseini ääres. Õhtu tõotab ka midagi erlist – meie grupp naudib õhtusööki Coculi Caipirinha baaris, kus saame osa kohalikust tantsutraditsioonist.

Majutus külalismajas Pousada Green Place (või sarnane).

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

5.päev

Kolmapäev, 29. jaanuar

margin

map
5.päev

Kolmapäev, 29. jaanuar

Viies päev pakub meile uusi avastusi ja kauneid vaateid – asume teele Cha de Igrejasse. Alustame hommikut maitsva hommikusöögiga ning seejärel lähme matkale, mis viib meid läbi mägede ja külade, pakkudes võimalust avastada kohalikku kultuuri ja maastikku. Teel Cha de Igrejasse kohtame kohalikke ja saame aimu mägismaa elustiilist.

Majutus külalismajas Mite e Banana (või sarnane).

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

6.päev

Neljapäev, 30. jaanuar

margin

map
6.päev

Neljapäev, 30. jaanuar

Kuues päev avab Cabo Verde saarte kauni ranniku. Matkame Cruzinhast Ponta do Solini, kulgedes mööda imelisi rannikuteid ja nautides lummavaid vaateid. Tegemist on kõige tuntuma matkateega saarel, sellest me ilma jääda ei taha! Lõunastame Forminguinhases ja seejärel suundume Pombasse, kus meid ootab majutus Oasis Paul’is.

Majutus külalismajas Oasis Paul (või sarnane).

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

7.päev

Reede, 31. jaanuar

margin

map
7.päev

Reede, 31. jaanuar

Viimane matkapäev viib meid Pico d’Antonio kaudu Pauli orgu. See on rohelusega ümbritsetud org, kus näeme värvikaid maju, banaanipuid ja kohtame kohalikke oma igapäevastes tegevustes. Samuti külastame rummi destilleerimistehast, kus saame teada selle piirkonna kohalike toodete valmistamise saladused. Õhtuks jõuame Porto Novosse ja majutume Santo Antão Art Resort’is.

Majutus hotellis Santo Antao Art resort (või sarnane).

Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

8.päev

Laupäev, 01. veebruar

margin

map
8.päev

Laupäev, 01. veebruar

Hommik algab kõndimisega sadamasse, kust sõidame praamiga tagasi Mindelosse. Sel päeval on meil võimalus veel külastada São Pedro randa, kus saab ujuda koos kilpkonnadega. See on üks Cabo Verde saarte unikaalsemaid kogemusi. Samuti saame õhtu mööda veeta Mndelo tänavatel ringi uidates. Õhtul naudime viimast ühist õhtusööki.

Majutus hotellis Che Guevarra (või sarnane).

Reisikavas sisaldub hommiku- ja õhtusöök.

9.päev

Pühapäev, 02. veebruar

margin

map
9.päev

Pühapäev, 02. veebruar

On aeg öelda hüvasti Cabo Verdele. Pärast hommikusööki sõidame Cesária Évora rahvusvahelisse lennujaama (VXE) ja asume tagasiteele, seekord aga on meil kaasas rikkalik kogemuste pagas Cabo Verde kultuuri, looduse ja muusikaga.

Reisikavas sisaldub hommikusöök.

Reisigalerii

Arvamused

Peale aastatepikkusi otsinguid olen aru saanud, et elus on kõige olulisemad inimesed, kes sind ümbritsevad, saadavad. Sellel reisil on olnud õnn kogeda suurepärast reisiseltskonda ja muidugi fantastilisi grusiine, kes oskavad tõeliselt võõrustada külalisi. Lisades siia ainulaadsed vaated mägedele igas suunas, kuhu vaatad, omandab sõna puhkus õige tähenduse!

Raul Roose, Rattareis Hiinas , 2011. a reis

Uhke loodus
Kulinaarne paradiis
Rattarõõmud
Ainult lahedad inimesed
Igav ei ole kunagi
Neid ma enne ei tundnudki
Alati läheks uuesti

Kristina Saarepera, Matkareis Indias, 2016. a reis

Hingematvad vaated riisiterrassidele; lõppematu tõus majutuskohta, kus pererahvas ootas saabujaid lillevaniku ning värskelt pressitud apelsinimahlaga; armsad Nepali lapsed, kes millegipärast pildistamiseks pikkuse järjekorda võtsid :); swing-hüpe kanjonisse 160 meetri kõrguselt sillalt The Last Resort´is, Kathmandu linn oma kirjususes – need on vaid vähesed mälupildid rattamatkast Nepali, mis niipea ei unune. Kui on soov kogeda hoopis teistsugust elu-olu kui see, millega igapäevaselt harjunud oleme, siis on Nepal täpselt õige koht, kuhu minna. Värskendav kogemus on garanteeritud.

Kristin Peebo, Rattareis Nepalis, 2012. a reis

Mugavused ja ööbimised

Ööbime hotellides, külalismajades ja väikehotellides. Nende mugavustase sõltub saarest, asukohast ja majutuskohtade võimalustest. Igal juhul on katus peakohal, pesemisvõimalused olemas. Suuremates linnades on hotellides olemas kõik kaasaegsed mugavused: kahene majutus, vannituba ja WC hotellitoas, keskne asukoht. Matka jooksul külalismajades või väikehotellides võib WC ja vannituba olla ühiskasutuses.

Toitlustamise eest on hoolitsetud: matka jooksul saadavad meid kõikvõimalikud kohaliku köögi saadused ja seda enamasti kolm korda päevas.

Pagasi transport on kogu reisi jooksul (sh matka jooksul) organiseeritud: igapäevaselt on vaja kaasas kanda vaid päevast kandamit (fotokas, telefon, vahetusrõivad, snäkid, jms). Suurem pagas liigub matka jooksul autodel.

Raskusaste: Keskmine

Tegemist on jalgsimatkaga, mille raskusaste on keskmine. Kui oled harjunud liikuma, siis saad matkaga hästi hakkama. Eelnev matkamise kogemus ei ole vajalik, kuid on kindlasti plussiks. Sa pead olema terve ja aktiivse eluviisiga. Sõltuvalt maastikust läbime päevas umbes 10 -20 km, mis võtab koos peatustega aega 6-8 tundi. Tõuse ning keerulisi langusi tuleb teel ette, arvestada tuleb ka kivise maastikuga mägedes ja liivapinnasega teedel. Päevased kõrguste vahed on enamustel päevadel mõõdukad või pigem väikesed kuid mõnel päeval ulatuvad kuni 800 meetrini. Eelnev mägede/matkamise kogemus on kasuks. Kõrgmäestikuhaigusega sa selle reisil jooksul kokku ei puutu. Kõrgeimaks punktiks sel reisil on 2000 meetrit.

Kasulik teada

Kindlustus

Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes. Erilist tähelepanu tuleb pöörata ka sellele, millise kõrguseni merepinnast kindlustuskate kehtib. Palun vaata eelnevat sektsiooni „raskusaste“, kus on ära toodud meie reisi kõrgeim punkt. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.

Raha

Cabo Verde rahaühikuks on kapverdi ruupia (CVE). Vahetuskurss on 1 euro = 110,265 CVE (september 2023). Raha saab vahetada linnades, pankades ja valuutavahetuspunktides ning ka hotellides ja lennujaamas. Eestis kapverdi ruupiat vahetada ei saa.

Enamuses turistidele mõeldud asutustes saab tasuda ka eurodes, kuid arvesta et sel juhul kaotad vahetuskursis ca 10%.

Suuremates linnadeds (Sal, Mindelo) leidub ka ATM-e, kuid nende töökindlus rahvusvaheliste kaartidega jätab soovida.

Krediitkaarte (Visa, MasterCard ja American Express) aktsepteeritakse pigem ainult suuremates hotellides ja mõnes üksikus poes, suuremates linnades. Maapiirkondades ei tasu nende peale lootma jääda.

Hinnavõrdlused: kolmekäiguline lõuna- või õhtusöök kahele inimesele, keskklassi restoran – umbes 2500 CVE (ca 23 eurot). Kohalik õlu (0,5-liitrine vaadiõlu) – umbes 200 CVE (ca 1,80 eurot). Importõlu (0,33-liitrine pudel) – umbes 250 CVE (ca 2,25 eurot). Coca-Cola/Pepsi (0,33-liitrine pudel) – umbes 100 CVE (ca 0,90 eurot). Vesi (0,33-liitrine pudel) – umbes 60 CVE (ca 0,54 eurot). Espresso – umbes 100 CVE (ca 0,90 eurot).

Jootraha jätmine on tavaks hea teeninduse, bussi-/autojuhtimise puhul. Seda eriti turistidele suunatud asutustes. Restoranides on tavaks hea teeninduse puhul jätta jootraha 10% arve summast. Kohalikele giididele ja muule reisi korraldavale personalile on samuti tavaks jootraha jätta, palun konsulteeri meie reisijuhiga selle suuruse osas.

Mida reisile kaasa võtta

Ilm on soe. Näiteid, mida kaasa võtta: matkajalanõud- saapad, lühikesed püksid ja T-särgid, pikemad riided enda katmiseks looduses, päikesekreem ja- prillid, rätik, ujumisriided, veepudel, seljakott igapäevasteks asjadeks, snäkid, tuulekaitsekiht. Täpsema reistarvete ja varustuse nimekirja jagame ning arutame läbi reisieelsel kohtumisel ja saadame matkajatele enne reisi.

Ilm

Päevased temperatuurid jäävad 25 kraadi ringi, öösel 20 kraadi ringis. Vihma ei saja, olla on mõnus. Mägedes võivad temperatuurid olla veidi madalamad.

Viisanõuded

Välisministeeriumi andmetel ei vaja Eesti kodanik lühiajaliseks viibimiseks (maksimaalselt 30 päeva, turismi eesmärgil) Cabo Verdele reisimiseks viisat.

Eesti kodanikud peavad kuni 5 päeva enne reisi algust registreeruma internetiplatvormil www.ease.gov.cv, kus tuleb ära tuua passiandmed, reisi kestvus (riiki saabumise ja lahkumise kuupäev), lennunumber ja ööbimiskoht. Kodanikud, kellel juba on kehtiv sissesõiduviisa, ei ole kohustatud end eelregistreerima.

Lisaks peavad Cabo Verdesse reisijad maksma lennujaamamaksu ca 30,83 €.

Juhime tähelepanu sellele, et Cabo Verde võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Vaktsineerimine ja tervishoid

Soovituslik on teha järgmisi vaktsineerimisi: A-hepatiit, B-hepatiit, kõhutüüfus, koolera, kollapalavik, marutaud, meningiit, lastehalvatus, leetrid, mumps ja punetised (MMR), Tdap (teetanus, difteeria ja läkaköha), tuulerõuged, vöötohatis, kopsupõletik ja gripp. Tervishoiusüsteem Cabo Verdes ei pruugi olla kõrgetasemeline, seega soovitame muretseda reisikindlustuse ja konsulteerida reisimeditsiininõustajaga vaktsineerimise osas.

NB! Konsulteeri reisimeditsiininõustajaga, ära toetu pelgalt siin ja mujal internetis leiduvale infole.

Aeg / hind

Aeg
25. jaanuar - 2. veebruar 2025
Hind
1490 €
Varajase tellija hind
1390 €
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale varajase tellija hind

Reisi algus- ja lõpp-punkt

 • São Vicente saar, Cabo Verde, Cesária Évora rahvusvaheline lennujaam (VXE)
 • NB! Lennuskeemid Sao Vicente’le Cabo Verdes on veidi keerulisemad: palun konsulteeri meie reisikonsultantidega, enne kui piletid soetad.

Minimaalne reisijate arv

 • Reis toimub juhul kui reisile on registreerunud vähemalt 4 reisijat

Hind sisaldab:

 • Kohalikku inglise keelset giidi ja eestikeelse reisijuhi teenuseid (meie reisijuhid räägivad lisaks ka reeglina vene ja inglise keelt: uuri täpsemalt meie reisikonsultantidelt).
 • Transfeere lennujaama ja tagasi
 • Majutust
 • Mõnusat matka ja lahedat reisiseltskonda
 • Joogivett matka jooksul
 • Turismimaks (2,50 eurot inimese kohta öö kohta).
 • Pagasi transporti
 • Matkaraja ning rahvuspargi tasusid
 • Sissepääse reisikavva kuuluvatele vaatamisväärsustele
 • Toitlustust vastavalt reisikavale: (enamasti 3 korda päevas), puuduvad toidukorrad ostab Reisija)
 • Transporti vastavalt reisikavale – hinnas on kõik kohalikud sõidud, kasutades mugavaid sõidukeid: praamisõit São Vicente ja Santo Antão saarte vahel, transport erinevate reisikavva kuuluvate sihtkohtade vahel.

Hind ei sisalda:

 • Rahvusvahelisi lennupileteid, lennujaamamakse. NB! Lennuskeemid Sao Vicente’le Cabo Verdes on veidi keerulisemad: palun konsulteeri meie reisikonsultantidega, enne kui piletid soetad.
 • Reisikindlustust.
 • Isiklikku matkavarustust.
 • Valikulisi ja lisaekskursioone
 • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat.
 • Jootraha.
 • Isikliku tarbimist: suveniirid, karastusjoogid, alkohoolsed joogid jms.
 • Cabo Verde lennujaamamaks: 31 eurot inimese kohta (võib sisalduda lennufirma piletihinnas).
 • Toidukordi, mis pole reisikavas ette nähtud

Lisatasu eest:

 • Majutus üheses hotellitoas € 190
 • * Hotellide hinnad indikatiivsed, küsi konkreetset pakkumist meie reisinõustajalt.
 • Lisaöö Mindelos €50 / koht kaheses toas
 • Lisaöö Mindelos €80 / koht üheses toas

Maksetingimused:

 • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit
 • 30 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest
 • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi maksumusest.
 • Lisateenuste eest tasutakse eraldi.

Tühistamine

 • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
 • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sisse- makstud summa, millest on maha arvatud tagastamatu deposiit 20%.
 • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse reisi maksumusest 50%.
 • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata. Reisi tühistamine loetakse kehtivaks ainult kirjaliku teatisena.

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

  +372 58 690 000
  info@andmoments.com

  Korduma kippuvad küsimused

  Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

   Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

   

  Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

   Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

  Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

   Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

  Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

   Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

  Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

   Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

  Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

   Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

  Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

   Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

  Kuidas toimub reisi eest tasumine?

   Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

  Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

   On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

  Milline on rendirataste kvaliteet?

   Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

  Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

   Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

  Milline on renditsiklite kvaliteet?

   Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

  Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

   Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.