Rattareis Hiinas Riisiterrassidelt karstimägedele

 • Näe oma silmaga  filmi „Avatar“ “Halleluuja mägede”inspiratsiooniallikat
 • Imetle ainulaadseid karstimägesid, riisivälju ning templeid
 • Naudi kohalikke roogi ning osale nende valmistamisel
 • Rända rattal mööda kõrvalteid, tasaseid jõeorge ning kauneid nõlvu
 • Koge vahetult väikerahvaste värvikat elu-olu

Hea reis on segu plaanist ja juhusest.
Meie nädal oli nagu hea uni, kus vaheldumisi vilksasid läbi hingematvad loodusvaated, eksootilised söögikogemused, vaesus ja rikkus ning kõik need väikesed värvilised hetked, kus tundsid end täielikult pealtvaatajana suures müsteeriumis nimega Hiina.
Meie reisijuht Scott ja tema "Sancho Panza" mister Tang ei olnud lihtsalt teejuhid vaid sõbrad, keda me varem ei tundnud. Ja mul on väga hea meel kogu meie "hullude eestlaste kamba" üle, kes võtsid reisilt kõik ja rohkemgi veel. Öised maosöömised, Hiina teater, baijiu, KTV, belglased ning punased püksid… nimekiri oli pikk.
Loodame, et Mr Tang saab ikkagi ise tütre tehtud ja Snow sööb edaspidigi tooreid tomateid.

Markko ja Katrin Karu. Rattareis Hiinas, 2011. a reis

Reisijuht

Margus Püvi alias “MÄX”

Pole tähtis, kuhu reisid vaid oluline, mida sellel reisil koged. Elu on teekond, õnnelikud on need, kes suudavad nautida protsessi kulgu, eesmärke üle tähtsustamata. Spordimehena võin öelda, et...

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

UNESCO maailmapärand

Imelised paigad meie marsruudil pole jäänud ka maailma tasemel märkamatuks. Meie teele jääv Bajiaozhai looduskaitseala on kantud UNESCO maailmapärandite nimistusse. Selles piirkonnas leidub ainulaadset ning veidrat danxia pinnavormi, mis on omane vaid Hiinale. Seda pinnast iseloomustavad järsud punased liivakivikaljud, kohati lopsakas taimestik ning samas suisa paljad nõlvad. Sõidame küll nende kaunite kaljude vahel, kuid kiviseid nõlvu pääseb lähemalt uurima vaid jalgsi.

Rattasõit ja inspiratsioon

Nii poeedid kui maalikunstnikud on siinsest maastikust juba sajandeid inspiratsiooni ammutanud. Kaasaegsesse kunstivormi, kinokunsti, on oma panuse andnud Guangxi. Karstiala mäed ja danxia vapustavad pinnavormid on aluseks James Cameroni filmi „Avatar“ “Halleluuja mägedele“. Maastik on siin imeilus ja kindlasti inspireerib ka sind!

Tagasihoidlik ning traditsiooniline Hiina

Hiina tähendab paljude jaoks ülerahvastatuse ning hoogsa arengu võrdkuju, kuid see on vaid väike osa kogu tõest. Ka Guangxi’s on miljoni-linnad, aga sajanditagune elu ootab vaid tunnise autosõidu kaugusel. Sinna me oma rattamatkal suundumegi. Meie näeme oma reisil Hiinat, kus 70% elanikkonnast elatub põllumajandusest (riisikasvatus, vesipühvlid, kanad ning sead) ning elab võluvates külades, mille hooned on ehitatud traditsiooniliselt puidust või mudatellistest ning inimesed on sõbralikud, uudishimulikud. Saame külaelanikega lähedalt ning isiklikult tutvuda, sest veedame mitu ööd kohalikes väikehotellides või külalismajades.

Maapiirkondade maastik ning väikerahvad

Riisipõllud, mis ulatuvad nii kaugele kui silm seletab! Oma silm on kuningas – ükski pilt ei suuda kirjeldada seda, millist elu Hiina maapiirkondades elatakse. Sellel alal elavad Miao, Yao, Dong’i ja Zhuang’i etnilised vähemused. Igaühel neist on oma eristuv kultuur – igapäevases kasutuse olevad värvikirevad rahvarõivad, keel ning traditsioonid. Ka iidsel teid ning mäenõlvu kaunistaval puu-arhitektuuril on hõimude kultuuris oma roll. Hea õnne korral avaneb ka meile selle reisi jooksul võimalus olla tunnistajateks kohalikul pulmapeol või usulisel tseremoonial.
Karstimäed
Oled sa näinud filme “The Man with the Golden Gun”, „The Beach“ või “The Painted Veil”? Filmides linastuvad kaljud on tüüpilised karstiformatsioonid, mida leidub hulganisti ka meie rattareisil. Väntame läbi mitmekesise karstiala ning sõidame paadiga Li jõel, et kogu seda ülevat ilu parimini tabada. Hoia oma kaamera käeulatuses ja ole valmis tegutsema!

Valmista ise traditsioonilist Hiina toitu

Hiina rustikaalne „tagahoov“ on parim paik, kust saada tõeline kogemus Hiina köögist ning kohalike delikatesside valmistamisest. Peale päevapikkust rattasõitu saame jälgida, kuidas meie võõrustajate käe läbi valmib tõeline Hiina toit. Soovi korral saad ka omal käel toiduvalmistamist proovida või siis lihtsalt klaasikese sake (riisivein) kõrvale professionaalide tegutsemist jälgida. Ka meie viimases sihtpunktis, Yangshuo’s, avaneb hea võimalus osaleda mõnel kokanduskursusel – neid pakutakse siin igal pool.

Reisikava

1.päev

Laupäev, 13. oktoober

margin

1.päev

Laupäev, 13. oktoober

Saabumine Guilin’ii lennujaama (IATA: KWL). Transport lennujaamast hotelli. Peale lühikest koosolekut, kus käime läbi reisi üksikasjad, suundume ühisele avaõhtusöögile.
Majutus hotellis Guilinis.
Reisikavas sisaldub õhtusöök.

2.päev

Pühapäev, 14. oktoober

margin

2.päev

Pühapäev, 14. oktoober

Peale varast hommikusööki suundume põhja (ca 3h pikkune autosõit), hiljuti UNESCO maailmapärandite nimistusse kantud Bajiaozhai looduskaitsealale, mis on tuntud oma punaste liivakivikaljude poolest. Rattamatk algab hoopiski paaritunnise jalgsimatkaga liivakivikaljude vahel, kus leidub nii mõnigi kaljuservadele paigutuv närvekõditav lõik. Peale jalgsimatka kinnitame keha lõunasöögiga. Seejärel valmistame oma rattad ette ning teeme algust oma rattamatkaga. Kui oleme kaunid kaljud oma meeltesse jäädvustanud, suundume ratastel Ziyuan’i. kus me ka ööbime. Esimesel päeval koguneb kilomeetreid kokku 42.
Majutus hotellis Ziyuanis.
Reisikavas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

3.päev

Esmaspäev, 15. oktoober

margin

3.päev

Esmaspäev, 15. oktoober

See on meie esimene rattasõidu täispäev, mis algab paari muljetavaldava tõusuga. Soovi korral võib siin kasutada saateauto abi. Mäe tipust, kuhu meie tee viib, on näha provintsi kõrgeimat tippu – Mao Er mäge. Laskudes tipust teisele poole mäge, viib meie tee läbi metsade, uhteorgude ning jäärakute. Lõunapeatuse teeme Miao vähemushõimu linnakeses ning sõidame sealt edasi meie päeva sihtpunkti – Longsheng’i kuumaveeallikate juurde. Teel Ziyuan’ist Longsheng’i ümbritsevad meid subtroopilise taimestikuga kaetud saehammastikku meenutavad mäeahelikud, bambusse kasvanud mäenõlvad, haljendavates orgudes asetsevaid maalilised külakesed ning terrassidel laiuvaid riisipõllud.
Majutus hotellis külalismajas.
Reisikavas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

4.päev

Teisipäev, 16. oktoober

margin

4.päev

Teisipäev, 16. oktoober

Kuna meie ööbimiskoht asub kuumaveeallikate lähedal, saavad soovijad päeva alustada mõnusa suplusega. Enamik tänasest teest kulgeb lainjal maastikul, kuid meid ootab ees ka 6km pikkune tõus Longji riisiterrassidele päeva lõpuks. Püüame sihtpunkti jõuda võimalikult vara, et nautida võrratuid vaateid, mis Pingan’i mäenõlval asuvast Zhuang’i vähemushõimu traditsioonilisest külalismajast avanevad. Pärastlõunal on soovijail võimalus giidiga mäenõlvadele matkama minna või omal käel ette võtta jalutuskäik vaateplatvormidele, kust paistavad riisiväljad. Loomulikult võib selle asemel puhata, klaasike välja teenitud õlut juua ning kohalikku külalismaja atmosfääri imetleda. Need, kes matkaradu mööda ümbrust uurivad, saavad näha Yao ja Miao vähemuste asustatud piirkonda. Hõimude riietus on väga silmapaistev ning Yao naiste ülipikad juuksed ulatuvad maani!
Majutus hotellis.
Reisikavas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

5.päev

Kolmapäev, 17. oktoober

margin

5.päev

Kolmapäev, 17. oktoober

Vaba päevakavaga päev nautimaks imepäraseid vaateid riisiterrassidele ja tegemaks tutvust mägihõimudega. Soovitame jalgsimatka kõrvalkülla Da Zhai’sse, mis on samuti kuulus oma riisiterrasside poolest, kuid on vähem mõjutaud turismist. Alternatiivse päevaplaanina soovitame lihtsalt Pinganis ringi jalutamist, šoppamist ja Zhuangi traditsioonilist massaaži nautimist. „Spordiklubile“ soovitame aja peale alt jõe orust üles Pingan’i külla spurtimist: 6 kilomeetrit, 420 m vertikaaltõusu. Eesti rekord kuulub Taavi Vahtramäele – 28 minutit ja 24 sekundit. Hind sisaldab hommiku- ja õhtusööki.
Majutus hotellis.
Reisikavas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

6.päev

Neljapäev, 18. oktoober

margin

6.päev

Neljapäev, 18. oktoober

Päev algab fantastilise laskumisega mööda käänulisi mägiteid. Täna sõidame mööda kõrvalisi, kattega teid, mis kulgevad mööda lainjat maastikku männi- ja bambusemetsade vahel ning mööduvad mägede vahele peidetud külakestest. Siin, mööda vaikseid ja varjulisi teid sõites, võib kohata ka veidraid metsikuid ahve. Teel Guilin’i poole, peatume, et süüa lõunaks maitsvaid Guilin’i-päraseid nuudleid. Pärastlõunal jõuame avarasse orgu, kuid meie sihtpunkt asub üleval, kitsas kurus, mida kutsutakse Liblika oruks. Seal asub ka meie maaliline hotell. Soovijatel on võimalus oma vaba aega sisustada orus looklevatel matkaradadel või hotelli kõrval asuvas külas igapäevast elu-olu uurides.
Majutus hotellis.
Reisikavas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

7.päev

Reede, 19. oktoober

margin

7.päev

Reede, 19. oktoober

Päeva alustame lühikese transfeeriga Li jõe ääres asuvasse Daxu külla. Tutvume Mingi dünastia aegse vanalinnaga ning seejärel asume ratastele. Meie tee järgib Li jõe äärt ning on esialgu tasane. Siin tutvume teistegi Mingi dünastia aegsete linnakestega. Lõunaks jõuame Cao Ping’i külla, mis on kuulus oma imepäraste vaadete poolest karstimägedele. Siit on pärit kuulus stseen, mida on kujutatud 20-jüäänisel rahatähel. Peale lõunasööki jätkame oma teed Li jõe ääres, aga nüüd natuke mägisemal maastikul. Tee viib meid läbi peamiselt puuviljakasvatuspiirkonnast, kus nobenäppudel õnnestub ka mõned kumkvaadid ja pomelod endale taskusse pista. Õhtuks jõuame Xing Pingi, kus on samuti fantastiline Ming’i dünastia aegne vanalinn. Siin veedame öö õdusas külalistemajas.
Majutus hotellis.
Reisikavas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

8.päev

Laupäev, 20. oktoober

margin

8.päev

Laupäev, 20. oktoober

Tänane päev sisaldab endas parimaid vaateid karstimägedele. Osa päevateekonnast veedame täna bambusparvel, kust avanevad parimad vaated karstimaastikule. Parvesõidule järgneb teekond, mis viib meid kõrvalteid ning –radu pidi mööda väikestes küladest. Meie teekonna viimane osa viib meid läbi tasase Draakoni jõe oru Yangshuo’sse, mis on hästi tuntud ränduritele kogu maailmas. Siin tähistame oma rattaseikluse lõppu ning veedame öö. Olenevalt saabumisajast on soovijatel võimalus tutvuda linnakese ning selle ümbrusega omal käel. Ajaveetmise võimalusi on Yangshuo’s mitmeid: kaljuronimise kursused, Hiina köögi kursused, saab kajakiga sõita, koobastes ronida ning ostelda või mõnes linna paljudest kohvikutest jalga sirutada.
Majutus hotellis Yangshuos.
Reisikavas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

9.päev

Pühapäev, 21. oktoober

margin

9.päev

Pühapäev, 21. oktoober

Lahkumispäev. Transfeer Guilini lennujaama (IATA: KWL) 3 tundi enne väljalendu vastavalt reisija lennugraafikule tähistab rattapuhkuse lõppu.
Reisikavas sisaldub hommikusöök.

Reisigalerii

Arvamused

Hea reis on segu plaanist ja juhusest.
Meie nädal oli nagu hea uni, kus vaheldumisi vilksasid läbi hingematvad loodusvaated, eksootilised söögikogemused, vaesus ja rikkus ning kõik need väikesed värvilised hetked, kus tundsid end täielikult pealtvaatajana suures müsteeriumis nimega Hiina.
Meie reisijuht Scott ja tema "Sancho Panza" mister Tang ei olnud lihtsalt teejuhid vaid sõbrad, keda me varem ei tundnud. Ja mul on väga hea meel kogu meie "hullude eestlaste kamba" üle, kes võtsid reisilt kõik ja rohkemgi veel. Öised maosöömised, Hiina teater, baijiu, KTV, belglased ning punased püksid… nimekiri oli pikk.
Loodame, et Mr Tang saab ikkagi ise tütre tehtud ja Snow sööb edaspidigi tooreid tomateid.

Markko ja Katrin Karu. Rattareis Hiinas, 2011. a reis

Hiina reis oli senistest puhkusereisidest parim: aktiivne liikumine, värske õhk, mõnus seltskond, vaated mida ei unusta.
Mandariini- ja pomeloistandused, riisipõllud, väiksemad linnad ja külateed, sõbralikud ja abivalmis hiinlased.
Rattasõidu vahele mahtus ka bambuspaatidega sõit Avatari mägede vahel, einestamised nii külakestes kui ka väiksemates söögikohtades.

Selle reisi käigus avastasin enda jaoks uue viisi kuidas igapäevatoimetustest lõõgastuda ja nautida puhkust, mis ongi PUHKUS!

Koit Vesinurm, Rattareis Hiinas , 2012. a reis

Peale aastatepikkusi otsinguid olen aru saanud, et elus on kõige olulisemad inimesed, kes sind ümbritsevad, saadavad. Sellel reisil on olnud õnn kogeda suurepärast reisiseltskonda ja muidugi fantastilisi grusiine, kes oskavad tõeliselt võõrustada külalisi. Lisades siia ainulaadsed vaated mägedele igas suunas, kuhu vaatad, omandab sõna puhkus õige tähenduse!

Raul Roose, Rattareis Gruusias, Thušeetias , 2010. a reis

Mugavused ja ööbimised

Meie reisil kogetav mugavuse tase on võrdelises seoses kohtadega, mida külastame. Linnapiirkondades ööbime mugavates kolme-tärni hotellides, kus on olemas kõik kaasaegsed mugavused: dušš, soe vesi ja konditsioneer. Kaugetes külades asuvad hotellid on lihtsamad kuid puhtad ja korralikud ning samuti dušširuumi, sooja vee ning konditsioneeriga varustatud. Kaks ööd saadame mööda traditsioonilistes külalismajades, mis on valitud ööbimiskohaks maalilise asupaiga tõttu. Saateauto saadab gruppi kogu reisi vältel ning sinna paigutame ka pagasi ning joogiveevarud. Igale soovijale koht autos olemas, kui vajatakse abi või siis lihtsalt pisikest puhkust väsinud jalgadele. Pakikandjaid meil ei ole – oma pagasi ning rattavarustuse kannab igaüks ise hotellist saateautosse ja tagasi. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega. Samuti hoolitseb igaüks ise oma ratta elementaarse korrasoleku eest (pesu ja õlitamine). Kui midagi tõsisemat peaks juhtuma, on tehniline abi käepärast ning lihtsamad varuosad saateautos olemas.

Kohapeal maksab rattalaenutus umbes 12,5 USD päevas ning rendisoovist tuleb teada anda reisi broneerides. Rendirattad on heas korras, alumiiniumraami-, esiamordi- ning ketaspiduritega suurustes 15, 17, 19 ja 21 tolli. Kaasa võib võtta oma isiklikud pedaalid ning sadula, mida saab sobitada rendirattale. Kui sul on mugavam oma varustusega sõita, võid kaasa võtta ka oma ratta. Sel juhul palume ratas eelnevalt põhjalikult hooldada ning vajalikud varuosad kaasa võtta. Palun konsulteeri eelnevalt &MOMENTS’ meeskonnaga.

Raskusaste: Keskmine

Kui sa oled terve ning aktiivse eluviisiga, siis saad meie Hiina jalgrattareisil kenasti hakkama! Eelnev mägijalgrattasõidu kogemus on abiks, kuid selle puudumine ei saa ka takistuseks. Sõltuvalt maastikust läbime päevas umbes 40-80 km, mis võtab koos peatustega aega 6-8 tundi. Järske tõuse ning tehniliselt keerulisi langusi tuleb teel ette, kuid neil puhkudel on vajadusel koht saateautos alati olemas.  Suurem osa marsruudist kulgeb kattega teedel, kuid mitmel päeval sõidame lõike off-road või katteta teedel ja radadel. Võib juhtuda, et lühikestel teelõikudel peame ratast käekõrval lükkama või seda kandma. Tavaliselt jagame ratturid väiksematesse gruppidesse, vastavalt nende kogemustele ja kehalisele vormile.

Kasulik teada

Kindlustus

Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes. Konsulteeri meie reisikonsultantidega selles osas, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.

Raha

Hiina Rahvavabariigi ametlik rahaühik on renminbi e. RMB (“rahva raha”). Renminbi väärtus põhineb jüäänile, mille rahvusvaheliseks tähiseks on CNY. Kõik hinnad on toodud jüäänides tähistusega ¥ või 元. Eurosid, dollareid ning muid levinud valuutasid on Hiinas üsna lihtne kohalikuks rahaks vahetada. Vahetuskurss on ca 1EUR – 8 CNY.
Krediitkaarte üldjuhul väljaspool hotelle, supermarketeid ning häid restorane ei aktsepteerita ning teenuste eest tuleb tasuda sularahas. Võimalda endale piisavalt sularaha nii toitlustuseks kui ka teisteks tegevusteks, mis reisi hinnas ei sisaldu.
Sularahaautomaate leidub ohtralt igal pool ning neist saab raha välja võtta väikese kindla tasu eest. Kui automaat nõuab 6-kohalist pin-koodi, tuleb 4-kohalise koodi ette sisestada 2 nulli. Maapiirkondades automaate ei ole!
Keskmine lõuna maksab 3-6 EUR, šokolaaditahvel 0,9 EUR, karastusjook 0,6 EUR, õlu kohalikus söögikohas 0,6 ja läänelikus baaris 2-3 EUR.
Üldreeglina pole Hiinas jootraha andmine sobilik ning kohati peetakse seda isegi solvavaks.

Ilm

Alates septembri lõpust on ilm valdavalt soe ja niiske. Temperatuur kõigub õhtusest 15 – 30°Cni päeval. Mägedes võib õhk pisut jahedam olla.

Mida matkale kaasa võtta

Erinevatest ilmastikuoludest johtuvalt on vaja kaasa võtta täisvalik riietusest: alates troopikas vajalikest lühikestest pükstest ja lühikese käisega pluusist, kuni veidi külmema ilma riietuseni. Siinkohal lühinimekiri: jalgrattakiiver, kindad (kinnised/lahtised), lühikesed sõidupüksid, veekindel jakk, soe fliisjakk, päikeseprillid, päikesekaitsekreem ning –huulepulk, veepudelid, väike lenksu- või seljakott jms.

Täpsema reistarvete ja varustuse nimekirja jagame reisile eelnevalt ning arutame läbi reisieelsel kohtumisel.

Viisanõuded

Viisasid väljastab igas riigis kohalik Hiina Rahvavabariigi Saatkond. Turistiviisa vormistatakse kaheks kuuks ning lubab ühekordselt riiki siseneda kuni üheks kuuks. Juhul, kui Hiinast sõidetakse vahepeal Hongkongi või Macausse, kuid tagasilend Eestisse algab siiski Hiinast, tuleb kindlasti taotleda mitmekordse sissesõiduga Hiina viisa. Hiina RV erihalduspiirkonnad Hongkong ja Macau on Eesti passile viisavabad kuni 90 päeva poole aasta jooksul.

Vaktsineerimine

Täpse vaktsineerimissoovituse annavad reisimeditsiininõustajad ja -arstid. Mitteprofesionaalne info on selline, et oleksite vaktsineeritud teetanuse, difteeria, hepatiit A, B, tüüfuse ning lastehalvatuse vastu. Kui teie reis kestab kauem kui neli nädalat, siis pole liiast ka marutaudi vastane vaktsineerimine, kuigi marutaudi esinemine Guilin’is on äärmiselt harv.

Aeg / hind

Aeg
13. - 21. oktoober 2018
Hind
1350 €
Varajase tellija hind
1190 €
 • Tasu kohe kaardiga pangalingilt €100 ja garanteeri endale koht reisil
 • Tasu kohe kaardiga pangalingilt €100 ja garanteeri endale varajase tellija hind

Reisi algus- ja lõpp-punkt

 • Reis saab alguse ja lõpeb Guilin’i lennujaamast (IATA: KWL)

Hind sisaldab:

 • Kohaliku giidi ja eestikeelse reisisaatja teenuseid
 • Mõnusat matka ja lahedat reisiseltskonda
 • Majutust (jagades tuba reisikaaslasega) ja toitlustust vastavalt reisikavas kirjeldatule
 • Transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule
 • Lennujaama transfeere
 • Pagasi transporti ja saateauto teenust matka jooksul
 • joogivett matka jooksul

Hind ei sisalda:

 • Rahvusvahelisi lennupileteid, lennujaamamakse, reisikindlustust
 • Isiklikku matkavarustust
 • Isikliku tarbimist: suveniirid, karastusjoogid, alk joogid
 • Jootraha
 • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat

Lisatasu eest:

 • Majutus üheses hotellitoas € 275
 • Rattalaenutus € 120 (kogu rattamatka perioodi eest)
 • Lisaöö Guilin/Yangshuo € 55/ koht kaheses toas
 • Lisaöö Guilin/Yangshuo € 80/ koht üheses toas
 • Viisateenus €20 passi kohta Tallinnas asuvates saatkondades
 • Hotellide hinnad indikatiivsed, küsi konkreetset pakkumist meie reisinõustajalt.

Maksetingimused:

 • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit
 • 30 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest
 • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi
 • Lisateenuste eest tasutakse eraldi.

Annulleerimine:

 • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
 • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sissemakstud
 • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse
 • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata.

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

+372 58 722 433
info@andmoments.com

Korduma kippuvad küsimused

Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

  Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

 

Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

  Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades.Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

  Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

  Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

  Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

  Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

  Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

Kuidas toimub reisi eest tasumine?

  Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

  On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

Milline on rendirataste kvaliteet?

  Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

  Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

Milline on renditsiklite kvaliteet?

  Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

  Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.

Tasuta reisikava Rattareis Hiinas