Krossireis Gruusias Hard enduro Tbilisist Batumisse

  • Vinged Gruusia mägiteed: muda, kruus ja lihtsalt pinnas
  • Off-road oma ehedal kujul: vaba kulgemine mäerinnakutel
  • Võrratud vaated Kaukasuse mägedele
  • Reisi saatjaks on Gruusia suurepärane köök ja vein
  • Batumi: Gruusia ranna- ja peopealinn

Reisijuht

Riho Kollist alias Lärm

Endurotamist alustasin 20aastaselt ja olin esimene eestlane,kes osales Red Bull Romaniacsil. Nyydseks olen läbinud seda võistlust 10 korda. Üheksa korda Bronks klassi ja ühe korra Silver klassi.

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

Parim kombinatsioon erinevatest teedest

Sel reisil saame kätt proovida väga erinevatel teedel. Peamiselt kulgeme off-road’i, sekka ka mõned kilomeetrid asfalti. Reisikavva kuulub jõgede ületust, metsaradu, kulgemist mäerinnakutel, kus teed üldse puuduvad. Reisi lõpu osas on plaanis ka kõvemat sorti mudaralli. Seda Adžaarias, Musta mere lähistel, kus meid ootab niiske ja vesine subtroopika. Igal juhul on seeteekond midagi sellist, mis hard enduro sõpradele vere vemmeldama paneb!

Batumi – peo, ranna ja kõrghoonete linn

Batumi on Gruusia kuurortlinn, mis asub Musta mere rannikul ning on kaasaegse Gruusia üheks suurimaks turistimagnetiks. Peo- ja rannamelu on siin peeaegu et aastaringne – lund näeb kuurordis heal juhul 12 päeval aastas. Aga loomulikult kruvib peomeeleolu siin üles eelkõige suvel: juulis-augustis, ehk siis just meie sealviibimise ajaks! Batumis suudavad sõbralikult läbi saada paljud rahvused ning religioonid. Samuti on selle kaasaegsed kõrghooned kauniks kontrastiks ülejäänud reisi ajal kogetavatele keskaegsetele kloostritele ning mägistele looduspiltidele.

Adžaaria – moslemimõjutustega Gruusia

Erinevalt muust Gruusiast, mis on tõsiselt ristiusku, on Adžaarias üle kolmandiku elanikkonnast moslemid. Moslemid – aga grusiinid. Ajaloost ja usust tulenevalt on siinsed kombed ja kultuur veidi erinevad ülejäänud Gruusiast. Köök on veidi erinev, arhitektuur veidi erinev, tavad veidi erinevad. Aga muidu – grusiin on ikka grusiin! Ka siin on külalislahkus samamoodi au sees, kui mujal Gruusias. Hatšapuri maitseb sama hästi kui mujal. Ja isegi paremini: siit on pärit ju ka meil tuttav hatšapuri Adžaaria moodi. Teemegi siin tutvust selle väikese kiiksuga Gruusia nurgakesega.

Gruusia köögi meistriteosed

On imekspandav, kuidas nii tagasihoidlikes tingimustes on võimalik valmistada nii maitsvaid roogi! Samas on ju kõik vajalik selleks olemas – värske tooraine, lõke ning suurepärane kokk. Sel reisil avaneb sul võimalus nautida kohaliku kokakunsti meistriteoseid piisaval hulgal ning võib-olla ka ise käed külge panna selle valmistamisel.

Grusiinide ülevoolav külalislahkus

Gruusia reisiga käib tavaliselt kaasas hoiatus grusiinide ülevoolava külalislahkuse eest. Iga söömaaeg on pidu, kuhu kuuluvad nii vein kui gruusia viin – tšatša. Peole on kutsutud kõik ja sellisele kutsele pole kerge ära öelda. Grusiinid peopidamiseks erilist põhjust ei vaja ja seepärast võib kindel olla selles, et selliseid spontaanseid pidusid ka ette tuleb – tähistatagu siis kas traktori parandamist, vihmast ilma või juhusliku turisti kohtamist külavaheteel…

Reisikava

1.päev

Esmaspäev, 04. august

margin

map
1.päev

Esmaspäev, 04. august

Saabumine Tbilisi lennujaama (IATA: TBS); transport hotelli Tbilisi vanalinnas. Seejärel sõidame „garaaži“. Vaatame üle renditsiklid, seame need endale sobivaks. Saab ka „kätt“ proovida. Ülejäänud aja saame Tbilisiga tutvuda. See on linn, kus kunagi igav ei hakka. Vinge vanalinn, kuumaveeallikatel asuvad saunad, siin-ja-seal kõrguvad mäed, turud, jne. Igale ühele midagi. Õhtustame restoranis Tbilisis, kohalikus õhkkonnas.

Majutus hotellis Tbilisis.

Reisikavas sisaldub õhtusöök.

2.päev

Teisipäev, 05. august

margin

map
2.päev

Teisipäev, 05. august

Peale hommikusööki asume tsiklitele. Tänane reis kulgeb Väike-Kaukasuse mäestiku nõlvadel. Mis nii väike nüüd ka ei ole – kõrgeim tipp 3724 meetrit. Sinna me ei pürgi, kulgeme tsiklitele sobivatel maastikuteedel. Üsna pea jõuame Shio Mgvime kloostrikompleksi, kus asuvalt vaateplatvormilt saame nautida ülevaid vaateid. Jätkame samas mäestikus, kuni jõuame pärastlõunal Uplistsikhe iidsesse kivisse raiutud linna. See on rajatud Mtkvari jõe kivisele kaldale ja sisaldab erinevaid ehitisi, mis pärinevad varasest rauaajast kuni hiliskeskajani. Seetõttu on ta tähelepanuväärne erinevate stiilide ainulaadse kombinatsiooni, samuti paganliku ja kristliku arhitektuuri kooseksisteerimise poolest. Päeva lõpuks jõuame Gori linna, mis on eelkõige tuntud kui Stalini sünnilinn. Siin sööme ühiselt õhtust ja puhkame väsitavast päevast.
Trass: off-road/asfalt – 90/10

Majutus hotellis Royal House Gori (või sarnane).
Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök

3.päev

Kolmapäev, 06. august

margin

map
3.päev

Kolmapäev, 06. august

Tänane maastik on hoopis erinev eilsest. Päeva alustame kohe pea pooletunnise tõusuga, mille järel leiame ennast keset Trialeti mäeahelikku. Loodus on siin lopsakas – mäenõlvad on kaetud siin tamme- ja pöögimetsadega. Keskpäeva paiku jõuame siin asuvasse põnevasse piirkonda – Dzama orgu. Orus paikneb üle 60 ajaloolise mälestusmärgi, sealhulgas kirikuid, kloostreid ja kindlusi, millest kuulsaim on 12.-13. sajandist pärinev Kintsvisi kloostrikompleks. Siin orus sööme ka lõunat – täna pikniku vormis. Seejärel külastame siinset üht kuulsamat kindlust ning võtame suuna Bakurianile. Bakuriani on eelkõigu tuntud suusakuurordina, aga suvel pakub ta võimalusi nii matkamiseks, kui ka muudeks suveharrastusteks. Siin veedame tänase õhtu ja öö.
Trass: off-road/asfalt – 90/10

Majutus hotellis Crystal Bakuriani (või sarnane).
Reisikavas sisaldub hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök

4.päev

Neljapäev, 07. august

margin

map
4.päev

Neljapäev, 07. august

Tänase päeva esimesse ossa mahub nii metsaseid mäenõlvu, kui ka alpiaasasid. Päeva algul jõuame kauni mägijärve – Tabatskuri äärde. Siit leiame ka Tabatskuri küla – asumi maailma veere peal. Mõnikümmend maja, mõni lagunenud kirik, mõni terve kirik ja see ka peamiselt kõik. Siit edasi kruiisime Aspindza linnakesse, mis asub juba teistmoodi maastikul – läheb kuivemaks ja karmimaks. Tänase sõidu lõpetame Ahhaltsihhes, mis on eelkõige tuntud siinse hästisäilinud kindlusekompleksi poolest. Lõpetanud sõidu – käime ka meie seda suurepärast vaatamisväärsust kaemas.
Trass: off-road/asfalt – 90/10

Majutus hotellis Grand Palace Akhaltsikhe (või sarnane).
Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök

5.päev

Reede, 08. august

margin

map
5.päev

Reede, 08. august

Täna on tõenäoliselt üks selle reisi ilusamaid sõidupäevi. Kulgeme taas Väike-Kaukasuse mäestikus Borjomi-Kharagauli rahvuspargis. Lõunaks jõuame väikesesse kuurortlinna Abastumani’sse, kus naudime oma tänast lõunasööki. Sealt edasi liigume juba Adžaaria piirkonda, kus taas hakkab loodus lopsakamaks muutuma. Päeva lõpuks jõuame jällegi ühte suusakuurorti – Goderdzisse. Ka Goderdzi toimib suvise kuurordina – siin saab nautida matkamist, ekstreemsporti ja muid suviseid tegevusi.
Trass: off-road/asfalt – 90/10

Majutus hotellis Goderdzis.
Reisikavas sisaldub hommiku-, lõuna- ja õhtusöök

6.päev

Laupäev, 09. august

margin

map
6.päev

Laupäev, 09. august

Viimast sõidupäeva alustame teekonnaga Mtsvane Tba mägijärvele. Seejärel võtame suuna Adžaaria mägiküladele. Siine külaarhitektuur on ülejäänud Gruusia omast erinev – majad on reeglina puidust ning osaliselt vaiadel. Ka on siinne köök oma kohalike eripäradega. Pärastlõunal muutub maastik eriti lopsakaks – siseneme lähistroopilisse metsavööndisse. See siin on Gruusia kõige vihmasem kant ja seega ka kõige mudasem. Siin sajab pea kogu aeg. Tänane päev kulubki subtroopikas „möllamisele“. Olenevalt ilmast on siin siis kavas muda või palju muda. Kuniks jõuame Türgi piiri ääres asuvasse Keda linna. Sealt edasi kulgeb juba asfalttee Batumisse. Batumi on Gruusia kuurortlinn, mis asub Musta mere rannikul ning on kaasaegse Gruusia suureks turistimagnetiks. Peo- ja rannamelu on siin peeaegu et aastaringne. Siin suudavad sõbralikult läbi saada paljud rahvused ning religioonid. Samuti on selle kaasaegsed kõrghooned kauniks kontrastiks ülejäänud reisi ajal kogetavatele keskaegsetele kloostritele ning mägistele looduspiltidele.
Trass: off-road/asfalt – 90/20

Majutus hotellis Corner Inn Batumi (või sarnane).
Reisikavas sisaldub hommiku- ja lõunasöök

7.päev

Pühapäev, 10. august

margin

map
7.päev

Pühapäev, 10. august

Hommikusöök hotellis ning seejärel sõltuvalt lennuajast transfeer Batumi rahvusvahelisse lennujaama (IATA: BUS) ja kojusõit. Nägemiseni, Gruusia!
Reisikavas sisaldub hommikusöök.

Reisigalerii

Arvamused

Minu äkiline otsus osaleda Svaneetia matkal tasus end ära, oli väga huvitav. Hea seltskond ja mõnus reisijuht, Ott. Reisil sai tutvuda Gruusia kultuuriga, matkad pakkusid positiivseid emotsioone, õhtused seltskondlikud “Uno” mängud jne. Huvitav oli sattuda kohtadesse, kuhu ehk muidu ei oleks sattunud, see oli äge.

Agni Laats, Svaneetia jalgsimatk, 2024. a reis

Mina kaifin kogu aeg Gruusia avarust, mägesid, mägijõgesid, mägiteid ning külalislahkust, meie mõnusat seltskonda ja rattasõitu.

Helges Mändmets, Rattareis Gruusias, Thušeetias, 2010. a reis

Minu suurim unistus olla Gruusia mägedes, süüa omatehtud lambaliha ning juua head alkohoolset jooki täitus täna lõikuskuu 26. päeval. Mul polnud mingeid eelarvamusi georgide suhtes. Nad on sõbralikud ja külalislahked. 

Hardi Reiter, Rattareis Gruusias, Thušeetias, 2012. a reis

Mugavused ja ööbimised

Reisi jooksul ööbime erinevates hotellides, kus on olemas kõik mugavused: WC ja pesemisruum on hotellitoas, ööbimine toimub kahestes tubades. Paar hotelli teekonnal on tüüpilised suusakuurordid, mis tuntud Alpidest. Reisi jooksul on kogu aeg olemas saateauto. Saateauto saadab reeglina gruppi kogu reisi vältel ning sinna paigutame ka suurema pagasi ning joogiveevarud. Vajadusel on koht autos olemas, kui vajatakse abi või on jaks otsas. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega. Toitlustamise eest on hoolitsetud: meie tsiklireisi jooksul on see enamasti kolm korda päevas. Mõnel päeval on mõni söögikord meie poolt organiseerimata, et jätta mõningane valikuvabadus. Kui midagi tõsisemat peaks juhtuma, on tehniline abi käepärast ning lihtsamad varuosad saateautos olemas.

Raskusaste: Raske

Tegemist on enduroreisiga, mis on „raske“ raskusastmega. Nõndanimetatud „hard enduro“. Et hakkama saada, peaksid omama eelnevat enduro või motokrossi kogemust. Sõltuvalt maastikust läbime päevas umbes 100-150 km, mis võtab koos kõigi peatustega aega 5-8 tundi. Olenevalt tee- ja ilmastikuoludest võivad mõned lõigud olla üsna tehnilised ning füüsilist pingutust vajada. Samas on tegemist matkaga, ehk teeme päevaste sõitude jooksul piisavalt pause, et mitte üle pingutada. Vajadusel on olemas ka koht saateautos. Kõrgmäestikuhaigusega kokkupuutumine on selle reisi jooksul väga vähetõenäoline. Reisi kõige kõrgemaks punktiks on meil ca 2700 m, kuid sõltuvalt kohapealse giidi ja grupi otsustest võib see ka veidi kõrgem olla. Kõrgmäestikuhaiguse min kõrguseks loetakse 2500 m, kuid tavaliselt tekivad esimesed, kergemad sümptomid 3000-3500 m juures.

Kasulik teada

Tsiklirent

Mootorrattaid ja varustust on võimalik rentida koha peal. Renditsiklid on BETA RR või sarnased tsiklid.

Pagasi transport

Pagasi transport on kogu reisi jooksul (sh matka jooksul) organiseeritud: igapäevaselt on vaja kaasas kanda vaid päevast kandamit (fotokas, telefon, vahetusrõivad, snäkid, jms). Matka jooksul liigub suurem pagas autodega.

Kindlustus

Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes. Erilist tähelepanu tuleb pöörata ka sellele, millise kõrguseni merepinnast kindlustuskate kehtib. Palun vaata eelnevat sektsiooni „raskusaste“, kus on ära toodud meie reisi kõrgeim punkt ning tee- ja rajaolud. Konsulteeri meie reisikonsultantidega selles osas, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.

Raha

Reisi jooksul raharaiskamiseks väga palju võimalusi pole, sest reisi hinnas sisaldub majutus ning enamus toidukordi. Siiski peaks kaasas olema piisavalt sularaha, et lubada endale snäkke, õlu ja lisategevusi. Keskmine lõuna maksab umbes 5-10 EUR, õlu 1- 2,5 EUR, lühem taksosõit linnas 2-5 eurot. Jootraha jätmine kohustuslik pole kuid seda peetakse heaks tavaks. Tbilisis ja Batumis leidub sularahaautomaate, kust saab raha välja võtta. Tihti ongi see parimaks valuutavahetuse viisiks. Maapiirkondades neid ei leidu. Raha tasub vahetada Tbilisis või Batumis.

Krediitkaardid

Gruusias arveldatakse enamuses sularahas, kuid üha enam saab tasuda ka kaartidega. Reeglina kõik suuremad hotellid, restoranid ja supermarketid aktsepteerivad kaarte.  Mida suurem linn, seda rohkem selliseid asutusi on. Väikepoed, väiksemad söögikohad ja suurlinnadest kaugemad kohad neid reeglina ei aktsepteeri.

Jootraha

Jootraha jätmine pole üldiseks tavaks, kuid hea teeninduse puhul on see heaks märgiks. Seda eriti turistidele suunatud asutustes. Restoranides on sel puhul tavaks jätta jootraha 5-10% arve summast. Hotellides jootraha pigem ei jäeta, välja arvatud kõige kallimates lukshotellides. Taksodes pole samuti jootraha tavaks. Kohalikele giididele ja muule reis korraldavale personalile on tavaks jootraha jätta, palun konsulteeri meie reisijuhiga selle suuruse osas.

Ilm

Augustis on Tbilisis väga palav ja päevased keskmised temperatuurid on 30+ kraadi juures, öösel on keskmised miinimumid 20+ kraadi juures. Võib sadada. Batumis on temperatuurid sarnased, aga sadada võib üsna korralikult: ca 3 korda rohkem kui meil augustis. Seevastu mägedes on ilm meile, põhjamaalastele hästi talutav ja sarnane meie suvisele ilmale. Nagu ikka, on ka siin mägedes ilm tüüpiliselt heitlik ning ilm ja õhutemperatuur sõltuvad suuresti kõrgusest. Arvesta keskeltläbi päeva 20+ kraadidega ning öösel ca 10 kraadiste miinimumtemperatuuridega.

Mida tsiklireisile kaasa võtta?

Oma varustus (saab ka rentida, kuid selle kvaliteet pole tagatud): kiiver, saapad, püksid ja jope, jms. Kõik vajalikud kaitsmed. Täpsema reisitarvete ja varustuse nimekirja jagame reisile eelnevalt ning arutame läbi reisieelsel kohtumisel.

Viisanõuded

Välisministeeriumi andmetel on Eesti kodanikule on Gruusiasse sisenemine turismi eesmärgil kuni 1 aasta viisavaba. Sisenemiseks vajalikud dokumendid: kehtiv pass vüi ID-kaart.

Juhime tähelepanu sellele, et Gruusia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Vaktsineerimine ja meditsiin

On soovitav, et oleksite vaktsineeritud teetanuse, difteeria, hepatiit A, tüüfuse ning lastehalvatuse vastu. Kui teie reis kestab kauem kui neli nädalat, siis pole liiast ka hepatiit B ning marutaudi vastane vaktsineerimine Tervishoiusüsteem pole meie mõistes tasemel. Suuremates linnades on siiski võimalik tasemel asutusi leida, kuid peab arvestama, et need on tasulised. Seetõttu on hädavajalik adekvaatse reisikindlustuse olemasolu.

NB! Konsulteeri reisimeditsiininõustajaga, ära toetu pelgalt siin ja mujal internetis leiduvale infole

Aeg / hind

Aeg
4. - 10. august 2025
Hind
2590 €
  • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil
  • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale varajase tellija hind

Reisi algus- ja lõpp-punkt

  • NB! Reis algab ja lõpeb erinevates lennujaamades! Reis saab alguse Tbilisi rahvusvahelisest lennujaamast (IATA: TBS) ning lõpeb Batumi rahvusvahelises lennujaamas (IATA: BUS)

Minimaalne reisijate arv

  • Reis toimub juhul kui reisile on registreerunud vähemalt 3 reisijat

Hind sisaldab

  • • Kohaliku giidi ja eestikeelse reisijuhi teenuseid (meie reisijuhid räägivad reeglina vene ja inglise keelt: uuri täpsemalt meie reisikonsultantidelt)
  • • Mõnusat krossisõitu ja lahedat reisiseltskonda
  • • Transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule
  • • Kütust kogu reisi jooksul
  • • Majutust (jagades tuba reisikaaslasega)
  • • Toitlustust vastavalt reisikavale, puuduvad toidukorrad ostab Reisija
  • • Saateautot ja tehnilist abi 24h

Hind ei sisalda

  • Rahvusvahelisi lennupileteid, lennujaamamakse
  • Tsiklirenti
  • Reisikindlustust
  • Toidukordi, mis pole reisikavas ette nähtud
  • Valikulisi ja lisaekskursioone
  • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat
  • Jootraha
  • Viisat ja viisamenetlust
  • Isikliku tarbimist: suveniirid, karastusjoogid, alk joogid, jms
  • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat

Lisatasu eest

  • Majutus ühese hotellitoa eest € 450
  • Muu varustus (kiiver, rõivastus, jms) vastavalt komplekssusele (küsi hinda)
  • * Hotellide hinnad indikatiivsed, küsi konkreetset pakkumist meie reisinõustajalt.
  • Tsiklilaenutus € 300 kogu reisi perioodi eest
  • Lisaöö Tbilisis või Batumis € 45 / koht kaheses toas
  • Lisaöö Tbilisis või Batumis € 80 / koht üheses toas

Maksetingimused

  • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit
  • 30 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest
  • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi maksumusest.
  • Lisateenuste eest tasutakse eraldi.

Reisi annulleerimine

  • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sissemakstud summa, millest on maha arvatud tagastamatu deposiit 20%.
  • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse reisimaksumusest 50%.
  • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
  • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata. Reisi tühistamine loetakse kehtivaks ainult kirjaliku teatisena.

NB! Ära unusta osta reisikindlustust ja reisi katkemise kindlustust!

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

    +372 58 690 000
    info@andmoments.com

    Korduma kippuvad küsimused

    Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

      Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

     

    Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

      Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

    Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

      Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

    Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

      Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

    Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

      Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

    Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

      Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

    Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

      Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

    Kuidas toimub reisi eest tasumine?

      Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

    Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

      On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

    Milline on rendirataste kvaliteet?

      Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

    Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

      Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

    Milline on renditsiklite kvaliteet?

      Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

    Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

      Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.