Laskesuusatamise MM Lenzerheides, Šveitsis Elame kaasa omadele ja naudime võistlusi!

 • Laskesuusatamise MM – 2025 aasta suurim talispordisündmus
 • Kõige vaadatuim talispordiala – oma silmaga
 • Laskesuusatamise maailma tipud ja Eesti kangelane Tuuli Tomingas
 • Talvevõlumaa Lenzerheide
 • Avastamist väärt keskaegne Feldkirch ja Lichtenstein

Reisijuht

Risto “Ristokas” Muldme

Minu moto on alati olnud, et tööd tuleb selleks kõvasti teha, et võimalikult kvaliteetselt puhata. Olen tegutsenud ligi kolmkümmend aastat
küttevaldkonnas ja juhin Purmo müügiesindusi Baltikumis.

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

Selle talve suurim spordisündmus

Laskesuusatamise maailmameistrivõistlused on selle 2025 suurim spordisündmus, mis toimub Šveitsis, Lenzerheides. Toimumiskohaks uus ja moodne laskesuusakeskus keset Alpe.

Tule ja liitu meie reisiseltskonnaga! Reis toimub võistluste teisel nädalal. Vaatame seda erakordselt põnevat spordiala oma silmaga koos teiste riikide fännidega. Jälgime võistlust peatribüünil, mis võimaldab minna ka raja äärde ergutama. Elame kaasa omadele ja tunneme rõõmu kõigi sportlaste õnnestumiste üle. Emotsioonid on garanteeritud!

Kõige vaadatuim talispordiala - oma silmaga

On täiesti tavaline, et laskesuusatamise võistluse teleülekannet jälgib ETVs 100 000 vaatajat,  lisaks siis veel teised telekanalid. Mitmete laskesuusavõistluste ülekannete kordadel on teleauditoorium ületanud ka 10% elanikkonna piiri – see teeb laskesuusatamisest vaadatuima spordiala Eestis! Suures pildis on ala vaatamine üsna sarnane terves Euroopas, on vaid paar riiki, kus mõni muu spordiala on populaarsem, hea näide on Saksamaa, kus laskesuusatamine on populaarsuselt kolmas jalgpalli ja Vormel 1 järel.

Kohtumine maailma tippudega

Kohapeal avaneb meil võimalus jälgida võistlustules laskesuusatamise täielikku koorekihti. Lenzerheidesse on üsna tõenäoliselt tulemas näiteks norrakas Johannes Thingnes Bø, kes on vaieldamatult suurim staar. Viiekordne olümpiavõitja ja kiireim mees suuskadel  – kõlab nagu pilet maailmameistri tiitli võitmiseks. Vendade väge täiendab Tarjei, kes nooremast vennast sugugi maha ei jää.

Stardijoonel näeme eeldatavasti ka Sturla Holm Lægreidi, , eelmise hooaja teist meest, kes on viimaste aastate jooksul väga jõuliselt tippu pürginud. Lamades (lastes) tuleb konkurentidel hinge kinni hoida – Lægreid tihti vigu ei tee ja tema tabamusprotsent on 98!

Rääkides eksimatutest, saame ilmselt imetleda Julia Simoni, kes 2023-l aastal naases koju Prantsusmaale koos maailmakarikaga. Kodumaal kutsutakse teda staariks, kellel puuduvad nõrkused. Lisaks näeme kindlasti stardis ka Elvira Öbergi, keda peetakse tõenäoliselt kõige tugevamaks suusatajaks. Starti tuleb tõenäoliselt ka Lisa Vittozzi, kes on  suurepäraselt kiire ja tabav laskja. Ingrid Landmark Tandrevold oli käesoleva hooaja valitseja, aga MM-i ebakindlus kandus ka järgnevatele etappidele, mis taaskord tõestab, et laskesuusatamises ei ole miskit kindel enne finišit.

Võistlustulle ootame ka meie kangeid eesti naisi, kes Nove Mestos tõid teates 4. koha. Lisaks tehti ajalugu, mil Tuuli Tomingas ja Regina Ermits pääsesid kuninglikku ühisstarti. Selle eelduseks olid korduvad 1. ja 2. kümne kohad MM-i jooksul.
Meie meeste uus põlvkond juba tegid tormihoiatuse. Teates oldi juhtpositsioonil isegi 2. vahetuses. Kristo Siimer saavutas individuaaldistantsil karjääri parima 14. koha.

Talvevõlumaa Lenzerheide

Tegemist on piltilusa väikeasulaga Ida-Šveitsis. Viimaste aastatega on see koht muutunud ülioluliseks laskesuusa võistluskeskuseks. Saksa, Austria, Itaalia ja loomulikult kohalikud fännid muudavad selle rahvusvaheliselt kirju võistluse tõeliselt nauditavaks kohaks. Erinevalt Nove Mestost on siin tribüünid palju väiksemad, aga võimalik looduses raja ääres võistlusi jälgida palju parem.

Keskaegne Feldkirch

Feldkirch on võluv linn Austrias, mis asub riigi lääneosas Vorarlbergi liidumaal. Siin majutume ja veedame kõik võistluspäevade õhtupoolikud. See on ajalooline linn, millel on rikkalik minevik ja kaasaegne võlu. Linn asub Alpide jalamil, pakkudes imelist loodusvaadet ja mitmekesiseid tegevusi nii kohalikele kui ka külastajatele.

Feldkirch’i arhitektuur peegeldab selle rikkalikku ajalugu, kusjuures paljud keskaegsed hooned on siiani hästi säilinud. Linn on tuntud oma võrratute kindluste poolest, näiteks Schattenburgi kindlus, mis on üks Vorarlbergi parimaid säilinud keskaegseid kindlustusi.

Lisaks ajaloole pakub Feldkirch kaasaegseid mugavusi, sealhulgas suurepäraseid restorane, kohvikuid ja poode, mis pakuvad kohalikke tooteid ja käsitööd. Linna kultuurielu on elav: korraldatakse regulaarselt kontserte, teatrietendusi ja festivale, mis meelitavad ligi nii kohalikke kui ka väliskülalisi.

Feldkirch on ka suurepärane sihtkoht matkamiseks, jalgrattasõiduks ja talispordiks tänu oma kaunile loodusmaastikule. Ühesõnaga, see on linn, kus ajalugu kohtub kaasajaga, pakkudes külastajatele unustamatuid kogemusi ja avastusi.

Reisikava

1.päev

Teisipäev, 18. veebruar

margin

map
1.päev

Teisipäev, 18. veebruar

Saabumine hommikul Zürichi lennujaama (IATA: ZRH), transfeer Lenzerheidesse, et jõuda naiste 15 kilomeetri stardiks raja äärde kaasa elama. Seda spordiala peetakse laskesuusa klassikaks, võistlusel sõidetakse 5×3 km ja lastakse vaheldumisi lamades ning püsti kokku 4 korda. See on reeglina kogenud sportlaste ala, kus liigse kiirustamise tõttu tehtud möödalask maksab tavapärase trahviringi asemel hoopis trahviminuti: ehk suurem võimalus õnnestumiseks on siin headel laskjatel. Eelmisel MM-il saavutas meie Regina 2 trahviga 13. koha. Tuuli diskvalifitseerimise põhjuseks oli õnnetu kepirihmal seismine lasketiirus, mis on keelatud. Sellest hoolimata sõitis ta väga kõrge koha peale.

Antud alal tuleb oma tiitlit kaitsma itaallanna Liza Vittozzi. Suured võimalused on ka Julia Simonil, kelle laskekiirus ja külm närv on esmaklassiline. Peale närvekõditavat võistluspäeva suundume 80km kaugusel asuvasse Feldkirch’i, kus majutume hotellis. Kel on veel jaksu, siis on võimalik linnas jalutada. Mõnes kõrtsis pokaal head-paremat rüübata on peale närvekõditavat võistluspäeva igati paslik.

Majutus Feldkirch’is, hotellis Best Western Premier Central Hotel Leonhard (või sarnane)

Hinnas ei sisaldu söögikordi

2.päev

Kolmapäev, 19. veebruar

margin

map
2.päev

Kolmapäev, 19. veebruar

Peale maitsvat hotelli hommikusööki suundume peagi Lenzerheidesse. Erinevalt Nove Mestost, toimuvad Lenzerheide võistlused päevavalguses. Täna on ootamas meeste 20km võistlusstart. Kavas on 5×4 km sõit, kus nagu ka naiste individuaalsõidus, käiakse 4x tiirus. See on MMi kõige pikem võistlus nii sportlastele kui ka pealtvaatajatele, sest start antakse eelnevate etappide tulemuste põhjal individuaalselt paremuse järjekorras. Lisaks jõuame umbes 2 tundi kestva võistluse jooksul tervele suusaringile ka ise tiiru peale teha ja ergutada sportlasi erinevates rajapunktides. Selle ala suurfavoriidiks on norrakas Johannes Thingnes Bø ja vend Tarjei, aga panustatakse ka suurepärase laskja Sturla Holm Lægreidile ning Prantsusmaa tiimile. Võistlustulle asub ka meie enda Kristo Siimer ja Rene Zahkna. Päeva lõpetame transfeeriga Feldkirch’i, naudime õhtusööki vabalt valitud restoranis ning puhkame emotsioone täis päevast.

Majutus Feldkirch’is, hotellis Best Western Premier Central Hotel Leonhard (või sarnane)

Hinnas sisaldub hommikusöök

3.päev

Neljapäev, 20. veebruar

margin

map
3.päev

Neljapäev, 20. veebruar

Sarnaselt eilsele, alustame päeva korraliku hommikusöögiga, peale mida avastame Feldkirch’i vanalinna vaatamisväärsusi. St. Nikolaus katedraal on linna üks silmapaistvamaid ehitisi, Katariina värav annab aimu keskaegsest linnamüürist ja sealt on kaunid vaated ümbritsevale maastikule. Arhitektuuri ja vaadetega suundume meie reisi kolmandale võistluspäevale, kus täna ootab meid ees närvekõditav Single Mix teatesõit.

Tegemist on kiire ja vaatemängulise alaga, kus  põhilised sündmused toimuvad tiirus, seetõttu on parim koht selle päeva jälgimiseks kindlasti staadioni tribüünil. Ühe tiimi nais- ja meessportlane läbivad kumbki vaheldumisi 2 minivõistlust: 1,5 km esimesele suusaringile järgneb tiir lamades ning teisele püstitiir, eksides järgneb ka 75 meetri pikkune trahviring.

Antud võistluses on võiduvõimalusi ka väiksematel laskesuusariikidel, kel on üks hea nais- ja meessportlane. Sama ala võistlusel, mis toimus Nove Mestos, saavutas Eesti 11. koha 9 varupadruniga, esikümnes oli näiteks Läti. Võistluse lõppedes viib meid taas transfeer Feldkirchi, kuid huvi korral võime peatuse teha mõnes kaunis Švetsi linnas või Lichtensteinis. Täna saame soovi korral kogeda ka ööelu, sest järgmisel päeval toimetame natuke vabama kava järgi.

Majutus Feldkirch’is, hotellis  Best Western Premier Central Hotel Leonhard (või sarnane)

Hinnas sisaldub hommikusöök

4.päev

Reede, 21. veebruar

margin

map
4.päev

Reede, 21. veebruar

Hommikusöök hotellis. Täna on meil võrreldes teiste päevadega aega iseseisvateks tegevusteks, sest Lenzerheidesse me ei sõida. Igaüks saab valida endale huvipakkuvad ja meelepärased tegevused Feldkirch’is või selle ümbruses – olgu nendeks tänavaäärsete pisikeste kohvikute ja kohalike poodide või muuseumite külastamine. Lisaks eelnevate päevade vaatamisväärsustele on meil võimalik avastada ka vanalinnavälist elu.
Bodensee järve ääres asuv Bregenz asub kõigest pooletunnise rongisõidu kaugusel. Lichtensteini linnad asuvad aga kõigest paarikümne kilomeetri kaugusel.

Mäesuusahundid kasutavad kindlasti võimalust mõne Šveitsi suusakeskuse külastamiseks.

Ühine õhtusöök Felkirch’is.

Majutus Feldkirch’is, hotellis Best Western Premier Central Hotel Leonhard (või sarnane)

Hinnas sisaldub hommiku- ja õhtusöök.

5.päev

Laupäev, 22. veebruar

margin

map
5.päev

Laupäev, 22. veebruar

Täna suundume peale hommikusööki kohe Lenzerheidesse, sest kavas on võistkondlikud klassikud, kus selgitatakse välja parimad riigid meeste- ja naiste teatesõidu arvestustes. Pika võistluse tempo on intensiivne –  teatesõidu jooksul juhtub palju ja meeskonna altvedamise pinge on igal sportlastel väga kõrge. Meeste 4×7,5 km kulda lähevad kaitsma rootslased, kes Nove Mesto trilleris edestasid Norrat ja Prantsusmaad. Siiski on Norra domineeriv favoriit. Starti asuvad ka meie mehed, kes Nove Mestos üllatasid kogu maailma avavahetustega. Naiste 4×6 km on aga tõenäoliselt palju ettearvamatum, kui meeste teade – konkurents on enneolematult tugev, ehk ka medalinõudlejaid riike on kordades rohkem. Kulda lähevad kaitsma prantslased, kuid ka Rootsi, Norra, Itaalia ja Tšehhi naisi peetakse suurteks favoriitideks. Meie eestlannad saavutasid eelmisel MM-il uskumatu 4. koha, aga selleks peab kõik õnnestuma briljantselt. Päev tuleb pikk ning kindel on see, et paneb proovile ka meie vastupidavuse ning häälepaelad. Peale võistluse lõppu viib meid transfeer Feldkirch’i.

Majutus Feldkirch’is, hotellis Best Western Premier Central Hotel Leonhard (või sarnane)

Hinnas sisaldub hommikusöök

6.päev

Pühapäev, 23. veebruar

margin

map
6.päev

Pühapäev, 23. veebruar

Täna pakime enne transfeeri Lenzerheidesse enda asjad kokku, sest õhtul suundume juba kodumaa poole. Lenzerheides antakse täna, võistluse viimasel päeval, naiste 12,5km ühisstart. See toimub 2,5km ringil ning võistluse käigus lastakse 2 korda lamades ja 2 korda püsti. Sportlased on võistelnud selleks hetkeks juba 2 nädalat, väsimus annab kõigil tunda ning üllatada võivad sportlased, kes on saanud mõne lisapäeva puhkust näiteks teatevõistluse arvelt. Tiitlit tuleb kaitsma kiire Justine Braisaz-Bouchet. Stardis võiksime näha ka meie suurimat lootust Tuulit ja kindlasti loodame, et Regina kordab oma Nove Mesto edu ning Susan üllatab. Nove Mestos olid Tuuli 8. ja Regina 12. – see oli unelmate võistlus. Meeste kulda läheb kaitsma Johannes Thingnes Bø, aga ka teised norrakad ja prantslased. Rootslased sellel lihtsalt sündida ei lase. Andrejs Rastorgujevs saavutas võimsa 2. koha, mis nakatas enamik lätlasi laskesuusausku. Eestlaste kvalifitseerumine oleks suur üllatus, aga imede sündimiseks me ju MMile sõidamegi! Jäi ju Kristo Siimeril vaid paar kohapunkti eelmisel korral puudu.

Tänu hilisele otselennule Zürichist, saame lahkuda peale võistluste lõppu. Järgneb transfeer Zürichi (IATA: ZRH), lennujaama.

Hinnas sisaldub hommikusöök

Reisigalerii

Arvamused

Hingematvad vaated riisiterrassidele; lõppematu tõus majutuskohta, kus pererahvas ootas saabujaid lillevaniku ning värskelt pressitud apelsinimahlaga; armsad Nepali lapsed, kes millegipärast pildistamiseks pikkuse järjekorda võtsid :); swing-hüpe kanjonisse 160 meetri kõrguselt sillalt The Last Resort´is, Kathmandu linn oma kirjususes – need on vaid vähesed mälupildid rattamatkast Nepali, mis niipea ei unune. Kui on soov kogeda hoopis teistsugust elu-olu kui see, millega igapäevaselt harjunud oleme, siis on Nepal täpselt õige koht, kuhu minna. Värskendav kogemus on garanteeritud.

Kristin Peebo, Matkareis Iraanis , 2016. a reis

“Ladies Trekking pakub suurepärast võimalust oma unistuste teostamiseks, ning samas teha ka üks heategu. Selles projektis veetleski mind just heategevuse aspekt. Ma ei läinud mitte ainult mägironimisreisile lõbusalt aega veetma, vaid sain ka võimaluse toetada tähtsat igapäevatööd Msafiri English Medium School’is. Ma ei unusta kunagi neid tundeid, mis mind päikesetõusuga samaaegselt Kilimanjaro tippu jõudes valdasid. Samamoodi rahuldustpakkuv oli näha naerulsui lapsi, kellele oli avanenud võimalus kooliharidust saada. Olen tänulik Zonta International District 20 Soome klubi toetusele Msafiri English Shool’i heaks, mis teostati Ladies Trekking projektis osalemise läbi. See toetus katab ühe koolitüdruku koolituskulud ning see muudab kogu tema elu. Meie lõbusas matkaseltskonnas pikkadel mägiradadel rännates ei tundnud ma kordki igavust, sest vestlused eri maadest pärit naiste vahel olid alati huvitavad. Soovitan soojalt Ladies Trekking’ul osalemist kõigile hoolivatele ja julgetele naistele, kes peavad lugu värskes õhus matkamisest ning kes on avatud uutele kogemustele!“

Salla Tuominen, Ladies Trekking, Kilimanjaro , 2010. a reis

Reisid Andmomentsiga on võimalus rutiinist ja tavaturistidele tuntud radadest eemale pääseda. Etioopia mägismaa jalgsimatka ja Lõuna-Hiina ning Kaukaasia jalgrattamatkade ühisnimetajaks on minu jaoks olnud mõnus reisiseltskond. Sellistel reisidel kuuleb reisikaaslastelt palju uut ja huvitavat nii puhkepausidel kui majutuspaikades. Reisikorraldus on läbimõeldud. Positiivse üllatusena minu kodusest liiklusvahendist paremate jalgrataste kasutamise kogemus. Lõuna-Hiina riisiterasse ja filmist „Avatar“ tuntud mägesid, Etioopias järsakult alla laskuvaid ahvikarju ja Sevani järvevaateid või reisidel kogetud gastronoomilisi elamusi on raske sõnades kirjeldada. Neid peab ise kogema.

Tiit Elenurm. Rattareis Armeenias, 2015. a reis

Mugavused ja ööbimised

Reisil ööbime mugavas turistiklassi hotellis Löwen, kus toas on olemas kõik mugavused (vannituba ja WC jms). Hommikusöögi eest on hoolitsetud: reisi jooksul saadab meid igahommikune toitev söögikord hotellis. Lõuna- ja õhtusöök on reisijate enda otsustada ja kanda  – saab vabalt valida endale meelepärast kohvikut, restorani või pubi.

Reisipakett sisaldab mugavaid transfeere Zürichi lennujaamast ja tagasi, võistlustele ja tagasi hotelli Feldkirch’is.

Kasulik teada

Piletid võistlustele

Piletid reisikavas nimetatud võistlustele sisalduvad reisi hinnas. Meil on broneeritud kõikideks päevadeks A-tribüüni piletid, mis võimaldavad ka raja ääres kaasa elada.

Kindlustus

Reisil osalemiseks soovitame soetada reisikindlustus. Sellel reisil on vajalik tervise-, reisitõrge- ja pagasikindlustus. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.

Raha

Meie ööbimine asub Austrias, kus on kasutusel Euro. Lenzerheide asub Šveitsis. Šveitsi rahaühikuks on šveitsi frank (CHF). Vahetuskurss on ca 1 € = 0,96 CHF-i. Raha on võimalik vahetada ka Eestis. Valuutat saab vahetada reisi ajal pankades ja valuutavahetuspunktides. Sularaha saab välja võtta linnades pangaautomaadist.  Samas on kaardimaksed kõikjal võimalikud.

Reisi vältel on hoolitsetud hommikusöögi, transpordi, majutuse ja ka võistluste piletite eest, kuid sularaha/vahendeid kaard peal soovitame kaasas hoida suveniiride ja söögikordade soetamiseks.

Krediitkaardid

Krediitkaardid ja kontaktivaba maksmine on riigis laialt levinud. Vastu võetakse Visat, Visa Electroni, Mastericardi ja Maestrot.

Jootraha

Jootraha jätmine on Austrias hea tava ning viisakas on restoranides jätta 5-15% arve summast.

Ilm

Veebruarikuus on temperatuurid Lenzerheides päeval paar kraadi miinuse juures. Reeglina on ilm poolpilvine või lumesajuga. Feldkirch’is on ilm mõnevõrra soojem, 2024 oli päevane temp. koguni ~10C, samas tavaliselt on see pigem nulli ümber. Mõttekas on kindlasti kaasa võtta vihmakeep, lisaks varuda mitmed soojad, veekindlad riided ja jalanõud. Tribüünil seistes soe kindlasti ei ole.

Mida matkale kaasa võtta

Eesti lipp! Valmistu pigem niisketeks ja külmadeks ilmadeks ning tuuleks, vihmaks ja lumeks. Näpunäited, mida kaasa võtta: kindad, veekindel jope, püksid ja jalanõud, müts, sall, soe pesu, fliisjakk, väike kõhu- või seljakott. Varu ka vett ning energiat andvad näkse.

Viisanõuded

Eesti kodanikule on Šveitsi, Lichtensteini ja Austriasse reisimine viisavaba. Eesti kodanikud võivad riiki siseneda kehtiva passi või isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Vaktsineerimine ja tervishoid

Täpse vaktsineerimissoovituse annavad reisimeditsiininõustajad ja -arstid. Vaktsiinide osas peaks arstiga konsulteerima vähemalt kuu aega enne reisi algust. Kindlasti soovitame teha tervisekindlustuse.

NB! Konsulteeri reisimeditsiininõustajaga, ära toetu pelgalt siin ja mujal internetis leiduvale infole

Aeg / hind

Aeg
18. - 23. veebruar 2025
Hind
1690 €
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil

Reisi algus- ja lõppunkt

 • • Soovitame reisile saabumiseks järgmist lennukava. Transfeerid on nende järgi planeeritud:
 • 13.02.24 Lufthansa/Swiss Tallinn 6:35 am – Zürich 9:55 am või Air Baltic/Swiss 7:05 am – Zürich 10:10 am
 • 18.02.24 Swiss Zürich 20:55 pm – Tallinn 0:40 am+1
 • • Reis algab ja lõppeb Zürichi lennujaamas (IATA: ZRH).

Minimaalne reisijate arv

 • Reis toimub juhul kui reisile on registreerunud vähemalt 4 reisijat

Hind sisaldab

 • Emotsioone täis reisi ja lahedat seltskonda (jagame palju infot selle põneva ala kohta ja kui hästi läheb, siis kohtame huvitavaid ning tuntud inimesi.)
 • Transfeere Zürchi lennujaamast ja tagasi (vastavalt ülaltoodud ajakavale)
 • 5 ööd majutust hotellis Feldkirch’is, Austrias
 • Transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule – transfeerid võistlustele ja tagasi.
 • Hommikusööke hotellis ja ühte ühist õhtusööki, teised toidukorrad ostab Reisija ise
 • Pileteid peatribüünil A-sektoris, mis võimaldab pääsu ka raja äärde

Hind ei sisalda

 • Rahvusvahelisi lennupileteid, lennujaamamakse
 • Reisikindlustust
 • Isiklikku varustust
 • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat
 • Jootraha
 • Isikliku tarbimist: lõuna- ja õhtusöögid, suveniirid, karastusjoogid, alkohoolsed joogid jms

Lisatasu eest

 • • Ühese toa lisatasu: 185€ *
 • * Hotellide hinnad indikatiivsed, küsi konkreetset pakkumist meie reisinõustajalt.
 • • Lisaöö Feldkirch € 200 / koht üheses toas*
 • • Lisaöö Feldkirch € 120 / koht kaheses toas*

Maksetingimused

 • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit
 • 30 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest
 • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi maksumusest.
 • Lisateenuste eest tasutakse eraldi.

Tühistamine:

 • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
 • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sisse- makstud summa, millest on maha arvatud tagastamatu deposiit 20%.
 • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse reisi maksumusest 50%.
 • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata. Reisi tühistamine loetakse kehtivaks ainult kirjaliku teatisena.

NB! Ära unusta osta reisikindlustust ja reisi katkemise kindlustust!

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

  +372 58 690 000
  info@andmoments.com

  Korduma kippuvad küsimused

  Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

   Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

   

  Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

   Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

  Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

   Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

  Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

   Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

  Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

   Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

  Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

   Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

  Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

   Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

  Kuidas toimub reisi eest tasumine?

   Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

  Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

   On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

  Milline on rendirataste kvaliteet?

   Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

  Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

   Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

  Milline on renditsiklite kvaliteet?

   Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

  Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

   Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.