Rattareis Taga-Karpaatias, Ukrainas Toetame Ukrainat!

 • Toetame Ukrainat! Panustad sina, panustame meie: abi on oodatud!
 • Naudi Ukraina köögi parimaid palasid borši, brõnsa ja sala näol
 • Tee tutvust Karpaatide arhitektuuriga, mille parimaks näiteks on kaunid puitkirikud
 • Tutvu Taga-Karpaatia vähemusrahvaste elulaadiga ja traditsioonidega
 • Veeda mõnus päev võluvas Taga-Karpaatia „pealinnas“ Užgorodis

Reisijuht

Margus Mändmets

Oma tegeliku mina ja kutsumuse leidmine võib kesta aastaid. Enne reisikorraldusega tegelema hakkamist tegutsesin 10 aastat järgemööda ehitus- ning kinnisvara alal, juhtides rahvusvahelise ehitusfirma kohalikku filiaali. Seda kuni hetkeni, mil mõistsin ...

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

Toetame Ukrainat! Abi on täna veel vajalikum kui enne: seda oodatakse!

Miks me korraldame reisi Ukrainasse – riiki, kus käib sõda? Me soovime toetada meie Ukraina sõpru ja kohalikke inimesi. Toetuse objekti valime välja koos oma kohaliku partneriga, kellel on isiklikud sidemed rindel olevate võitlejatega. Puudus on meie mõistes elementaarsetest asjadest: autodest, riietusest, meditsiinitarvikutest, jne. Sõltuvalt kogunenud summast ja konkreetsest ajahetkest mil summa koos, otsustame konkreetse toetusobjekti. Andmoments Seiklusresid paneb omalt poolt õla alla 200 euroga iga reisija kohta, sinu poolne rahaline toetus on oodatud. Lisaks tahame abistada kohalikke inimesi ja väikeärisid, kelle juurde tulles me natuke toetame neid majanduslikult ja võibolla näitame ka, et elu käib edasi ja et nad ei ole oma muredes üksi.  Anname endale aru, et see reis ei ole turvaline ettevõtmine. Isegi arvestades asjaolu, et meie rattateekond kulgeb kohtades, mis on sõjalisest tegevusest kaugel. Sellele rattareisile minekut tuleb põhjalikult kaaluda.

Karpaadid – matkajate paradiis

Karpaadid asuvad geograafiliselt Euroopa südame ligidal, kuid ajalooliselt on nad alati olnud kellegi tagahoov. Seda erinevate valitsejate: poolakate, austerlaste, slovakkide ja ungarlaste ajal. Nii on see ka praegu. Taga-Karpaatia on Ukraina ääremaa: kauge, mägedetagune läänenurgake. See teeb temast ühe tõsise seiklusmatkaja paradiisi – paljuski tema säilinud eheda elulaadi ja looduse poolest. Läheme seda ehedust ja ilu avastama!

Mäed, karjusekülad ja puitkirikud

Karpaadid ei ole väga kõrged mäed – kõrgeim tipp Ukraina Karpaatides on Hoverla oma „vaid“ 2061 meetriga. Munamäele teeb ta aga silmad ette küll. Rohkem kui oma kõrguse poolest, on Karpaadid tuntud oma ilu, puutumatu looduse ja säilinud eheda elulaadi poolest. Karjusetöö on siinkandis endiselt au sees ja õhtuti mägedest naasevad lehmad tänavatel on osa igapäevaelust. Seda maastikku ilmestavad omapärased puitkirikud, millest osade ajalugu ulatub mitmete sajandite taha. Neid täiendavad kuldsetete sibulakuplitega õigeusukirukud, aga ka tagasihoidlikumad reformeeritud puitkirikud.

Taga-Karpaatia vähemusrahvaste ehe elu

Karpaadid ja sealhulgas Taga-Karpaatia on rahvaste paabel. See kant on erinevate valitsejate vahel käest-kätte käinud mitmeid ja kümneid kordi. See on jätnud jälje siinsele rahvastikule, mille hulgas leiab ukrainlasi, hutsuule, russiine, ungarlasi, romasid ja palju teisi. Reisil avaneb meil võimalus teha tutvust eheda kohaliku eluga tunnetades ja nähes erinevaid dialekte, rahvusriideid, arhitektuuri ja traditsioone.

Ukraina ja Taga-Karpaatia köögi parimad palad

Sellise rahvaste paabeli puhul ei saa imeks panna, et ka siinne köök omab mitmeid tahkusid ja on mõjutatud paljudest rahvusköökidest. Maailmakuulsad on ukraina borš ja sala, aga mitte vähem maitsvad on mitmed muud siinsed delikatessroad. Kodused vorstid, kapsarullid, maisipuder brõnsaga, kartulipannkoogid ja veel palju-palju muud, mis keele alla viib. Seda siis „maitsestatakse“ vastavalt piirkonnale kas veini, horilka või puuviljanapsiga. Seda kõike on meil võimalik proovida nii-öelda “originaalis”, kuna läbime kohti, mis veel massturismist puutumata ja inimesed on säilitanud siinsele kandile omase külalislahkuse.

Võluv ja multikultuuriline Užgorod

Užgorod, kust algab meie reis, asub Ukraina edelanurgas, sõna otseses mõttes Slovakkia piiril ja mitte väga kaugel Ungarist. Linna läbib Uži jõgi. Lviv asub umbes 250 km, Krakow 300 km ja Budapest 330 km kaugusel. Parim asi, mida Užgorodis teha ja peamine põhjus linna külastamiseks, on nautida selle multikultuurset õhkkonda, Kesk-Euroopat selle parimal kujul. Enamiku ajast kuulus Užgorod Ungari riigi ja Austria-Ungari impeeriumi koosseisu. Pärast Esimest Maailmasõda sai linn Tšehhoslovakkia osaks. Siis toimus linna suurem areng. Pärast Teist maailmasõda läks Užgorod Nõukogude Liidu alla. Hetkel on ta Ukraina  noorima piirkonna – Taga-Karpaatia – keskuseks – nn pealinnaks. Tormiline ajalugu, eriti 20. sajandil, ja mitmekultuuriline minevik teevad Užgorodist tõeliselt ainulaadse ja põneva külastuskoha mitmete vaatamisväärsustega ja mõnusa kohvikukultuuriga.

Reisikava

1.päev

Laupäev, 27. juuli

margin

map
1.päev

Laupäev, 27. juuli

Krakow. Meie reis algab saabumisega Krakowi rahvusvahelisse lennujaama (KRK), kust liigume transfeeriga hotelli Krakowi kesklinnas. Pärastlõunal tutvume Krakowi vanalinnaga ja naudime ühist õhtusööki koos oma reisikaaslastega. Krakowi vanalinn on üks kõige paremini säilinud vanalinnadest Poolas ja on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja. Krakow oli enne pealinna Varssavisse kolimist Poola poliitilise elu keskuseks ja seda on näha ka siinse hästisäilinud hoonestusest. Naudime vanalinna, külastame Euroopa kõige suuremat säilinud keskaegset peaväljakut (Rynek Główny), naudime suurepäraselt säilinud kirikuid (Püha Maria ja Püha Adalberti kirikud) ning muid keskaegseid hooneid. Aga naudime ka lihtsalt linnamelu.
Majutus hotellis Columbus hotell (või sarnane).
Reisikavas sisaldub õhtusöök.

2.päev

Pühapäev, 28. juuli

margin

map
2.päev

Pühapäev, 28. juuli

Peale hommikusööki toimub sõit Užgorodi poole. Sõltuval piiriületuse asjaoludest valime endale sobivaima piiriületuskoha. Piirijärjekordade vältimiseks ületame selle jalgsi, kus teisel pool ootab meid juba ukrainapoolne transfeer. Saabumine hotelli. Päeva jooksul teeme tutvust kohaliku meeskonnaga, saame täpsemalt teada, mis meid reisil ees ootab. Tutvume võluva Užgorodi linnaga. Tunnetame linna hõngu jalutades Korzo’l – Užgorodi peamisel jalakäijate tänaval, kus veedavad oma aega kohalikud ja kust leiab mitmeid mõnusaid kohvikuid. Ronime Užgorodi suurimat vaatamisväärsust uurima – 13. ja 18. sajandi vahel ehitatud lossi, mis on tõeline arhitektuursete stiilide segu. Imetleme Euroopa pikimat pärnaalleed, mis rajati 1928. aastal ja mis laiub mööda jõe äärt üle 2 kilomeetri – see on parim koht lihtsalt maha istumiseks ja lõõgastumiseks, eriti kuumal suvepäeval. Õhtul ootab meid esimene ühine õhtusöök.
Majutus hotellis Užgorodis.
Hinnas sisaldub hommiku- ja õhtusöök.

3.päev

Esmaspäev, 29. juuli

margin

map
3.päev

Esmaspäev, 29. juuli

Peale hommikusööki suundume rongi peale, et sõita Volovetsi poole, kust algabki meie rattareis. Sätime ennast ja rattad korda ning alustame väntamist. Naudime vaateid ja mõnusat kulgemist. Volovetsis sööme lõunat ja võtame suuna meie ööbimispaiga Pilipetsi poole. Sealt edasi teeme jalgsimatka Boržava mäestikku, maalilise Šipoti kose juurde, mida peetakse oma mitmekordsete kaskaadide ja piltilusa ümbruse tõttu Karpaatide kauneimaks.  Peale väsitavat päeva jõuame külalismajja ning naudime õhtusööki. Soovijatel on võimalus lisatasu eest tellida saun.

Majutus külalismajas Pilipetsis.

Hinnas sisaldub hommiku-, lõuna ja õhtusöök.

4.päev

Teisipäev, 30. juuli

margin

map
4.päev

Teisipäev, 30. juuli

Hommikusöök külalismajas. Kõigepealt võtame suuna Mežyhiria mäekurule, kus saab selle päeva selgroog murtud. Tee mäeharjale on kaunis ja sealt mõlemale poole orgudesse ulatuvad vaated on võimsad. Siin sööme oma lõunasöögi ja edasi kulgeb tee Kolochava poole. Siin külastame väga huvitavat vabaõhumuuseumit, mis räägib kohalikke rahvaste elust ja olust ning ajaloost. Meid ootab seal muusikaline etteaste, millega käib kaasas ka söök-jook. Puhkame jalga ja ööbime ning õhtustame Kolochavas. Jällegi on soovijatel võimalik lisatasu eest kümmelda saunas.

Majutus külalismajas Kolochavas.

Hinnas sisaldub hommiku-, lõuna ja õhtusöök.

5.päev

Kolmapäev, 31. juuli

margin

map
5.päev

Kolmapäev, 31. juuli

Hommikusöök külalismajas. Täna on rattavaba päev, väntamise asemel matkame lambakarjustele külla. Hommikupoolikul viib teekond meid ülesmäge. Tee on kaunis ja mäeharjalt orgudesse avanevad vaated on imelised. Näeme lambakarjuseid nende igapäevastest toimetustes, suhtleme ja võibolla isegi proovime kohapeal tehtud lambajuustu. Õhtul jõuame Kolochavasse tagasi puhkame jalga ja õhtustame. Lauale pannakse traditsioonilisel viisil valmistatud ehtsad Karpaatide toidud. Keegi täna jälle sauna?

Majutus külalismajas Kolochavas.

Hinnas sisaldub hommiku-, lõuna ja õhtusöök.

6.päev

Neljapäev, 01. august

margin

map
6.päev

Neljapäev, 01. august

Hommikusöök külalismajas. Programm on mitmekesine. Liigume ratastel Nižnije Selistše suunas, kus sööme lõunat ja kus on ka meie ööbimiskoht. Siin teeme tutvust kohaliku juustutööstusega, mis põhineb Šveitsi tehnoloogial ja mille saadused on selle väärilised. Teeme tutvust ja ka kohaliku teokasvandusega. Õhtul ootab meid  rahvuslikus stiilis meeleolukas õhtu söögi, muusika, laulude ja tantsudega.

Majutus külalismajas Nižnije Selistšes.

Hinnas sisaldub hommiku-, lõuna ja õhtusöök.

7.päev

Reede, 02. august

margin

map
7.päev

Reede, 02. august

Hommikusöök külalismajas. Täna on viimane rattasõidupäev. Jätame hüvasti külalislahke Nižnije Selistšega ja liigume ratastel Svaljavasse – suure ajalooga väiksesse linnakesse, mis jõudis olla nii Ungari, Austria-Ungari kui ka Nõukogude liidu osa. 1910. aasta rahvaloenduse andmetel olid Svaljava 47% elanikkonnast kreeka-katoliiklased, 26% juudid ja 23% roomakatoliiklased. Juudid küüditati Auschwitzi pärast Ungari okupeerimist Saksa poolt 1944. aasta mais ja enamik neist mõrvati seal. Pärast Teist Maailmasõda asus linna lähedal Nõukogude Liidu koonduslaager. Ungari ja Saksa päritolu tsiviilisikud saadeti siia puhtalt nende rahvuse alusel. Enamik neist – üle 10 tuhande – ka tapeti seal laagris. 1994. aastal rajati selle tapalaagripaigas ohvrite mälestuspark. Svaljavast sõidame rongiga tagasi Užgorodi, kus naudime meie reisi viimast ühist Ukraina õhtusööki.

Majutus hotellis Užgorodis.

Hinnas sisaldub hommiku- ja õhtusöök.

8.päev

Laupäev, 03. august

margin

map
8.päev

Laupäev, 03. august

Hommikusöök hotellis. Ukrainast lahkumise päev. Võtame suuna taas Krakowi poole ja teeme seda sarnaselt (tagurpidi) sellele, kuidas ka siia saime. Kohalik transfeer viib meid piirile, selle ületame jalgsi. Seal edasi ootab meid juba Poola poolne transfeer, millega saamegi tagasi Krakowisse. Krakowis on sõltuvalt saabumise ajast võimalik veel nautida selle suurepärast vanalinna. Õhtul ühiselt viimase õhtusöögi, et siis juba olla valmis järgmisel päeva lahkumiseks.

Hinnas sisaldub hommikusöök.

9.päev

Pühapäev, 04. august

margin

map
9.päev

Pühapäev, 04. august

Reisi lõpp. Hommikusöök hotellis, mille järel viib transfeer meid Krakowi rahvusvahelisse lennujaama (KRK).

Reisigalerii

Arvamused

Imeline ilus Ukraina, lõputult külalislahke ja rõõmus. Toidud, joogid, tantsud, laulud. Natalia – meie kohalik saatja - naine, kes on absoluutselt igas olukorras nagu kala vees. Reisiseltskond, kellega iga päev saab pisarateni naerda. Nagu ikka Andmomentsi reisidel, saavad ka võhivõõrastest nädalaga üdini omad ja tunned, et nende inimestega läheks iga kell luurele või…pigem uuesti koos matkama 😊

Kristina Saarepera, Rattareis Ukrainas, 2017. a reis

Transilvaania rattareisi valisime eelkõige eksootilise sihtkoha pärast – Rumeeniasse just igapäev ei satu.
Pettuma ei pidanud kordagi – juba reisi alguspunkt Sighișoara on imearmas keskaegne munakivisillutisega linnake mäekünkal (ratturile paras väljakutse).
Läbitud külad ja linnad köitsid oma ehedusega, öömajades pakuti maitsvat suppi ja söbralikku teenindust.
Eriti heal tasemel olid kohalikud reisijuhid (Rumeenia rattasõidumeistrid) – silm hoiti peal nii grupi tugevamatel kui nõrgematel ratturitel, peatuspaikades hooldati rattaid ja anti head nõu.
Andmomentsi matkaseltskonnad on alati priimad, oleme leidnud erinevatelt reisidelt uusi sõpru ja häid tuttavaid, kellega koos avastada uusi ja põnevaid paiku nii Eestis kui kaugemal.

Evelyn Karming ja Indrek Lepp, Rattareis Rumeenias , 2016. a reis

Peale aastatepikkusi otsinguid olen aru saanud, et elus on kõige olulisemad inimesed, kes sind ümbritsevad, saadavad. Sellel reisil on olnud õnn kogeda suurepärast reisiseltskonda ja muidugi fantastilisi grusiine, kes oskavad tõeliselt võõrustada külalisi. Lisades siia ainulaadsed vaated mägedele igas suunas, kuhu vaatad, omandab sõna puhkus õige tähenduse!

Raul Roose, Rattareis Gruusias, Thušeetias , 2010. a reis

Mugavused ja ööbimised

Reisi jooksul ööbime erineva hotellides ja külalismajades. Kuna meie tee viib peamistest turismiatraktsioonidest eemale, on meie valikud ööbimiste osas väga ehedad. Iga kodumajutus erineb teisest, kuid alati on see lihtne, puhas ja korralik. Külalislahkus, kaunid vaated ning kodune gurmeetoit kompenseerivad lihtsa eluolu kuhjaga. Krakowis ja Užgorodis veedame ööd mugavates turistiklassi hotellides, kus on olemas kõik kaasaegsed mugavused: vannituba ja WC hotellitoas. Ülejäänud ööd veedame väikehotellides ja külalismajades. Nendes võib ööbimine olla organiseeritud ka mitmestes (kolmesed ja neljased) tubades ning WC ja vannituba võivad olla ühiskasutuses.

Raskusaste: Kerge

Jalgrattamatk Karpaatides on kerge raskusastmega. Kui sa oled terve ning aktiivse eluviisiga, siis saad meie Karpaatide jalgrattareisil kenasti hakkama! Eelnev jalgrattasõidu kogemus on abiks, kuid selle puudumine ei saa ka takistuseks. Marsruut kulgeb asfaldil, kruusateedel ja pinnaseteedel. Sõidutempo pärast muretsema ei pea: igaüks saab valida oma tempo. Tegemist ikkagi matkaga, ehk teeme päevaste sõitude jooksul piisavalt pause, et mitte üle pingutada. Sõltuvalt maastikust läbime päevas umbes 30-60 km, mis teeb koos peatustega kokku umbes 5-7 tundi. Kui tuleb suurem väsimus peale või on midagi juhtunud, on vajadusel koht saateautos olemas ning seal asuvad ka pagas ning jalgratta varuosad. Endaga kaasas tuleb kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega. Reeglina sõidab üks giididest grupi ees ja teine grupi sabas. Grupi lõpus sõidab ka reeglina saateauto.

Kasulik teada

Kindlustus

Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes. Konsulteeri meie reisikonsultantidega selles osas, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.

Turvalisus ja kindlustus

Reisime riiki, kus käib sõda, ja see matk ei ole turvaline ettevõtmine. Isegi arvestades asjaolu, et meie rattateekond kulgeb kohtades, mis on sõjalisest tegevusest kaugel. Sellele rattareisile minekut tuleb põhjalikult kaaluda. Kogu sõit toimub omal vastutusel – sõja ja terrorismiga seotud ohte kindlustus, ega Andmoments Seiklusreisid ei kata.

Reisikindlustus tuleb aga kindlasti teha haiguste, traumade ja pagasiga seotud asjaoludele. Oluline on reisikindlustus, mis sisaldab meditsiinilise abi osutamisega seotud kulude katmist. Välismaalastele kvaliteetset ravi pakkuvad erahaiglad ja -kliinikud on küllalt kulukad. Tasub pöörata tähelepanu ka ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes (rattareis, mäed jne). Konsulteeri meie reisikonsultantidega selles osas, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.

Raha

Rahaühikuks on ukraina hrivnya, kursiga ca 1 eur = 39 uah. Karpaatides raha kulutamiseks eriti palju võimalusi pole, sest reisi hinnas sisaldub majutus ning enamus toidukordi. Siiski peaks kaasas olema piisavalt sularaha, et lubada endale snäkke, õlut ja muid sööke-jooke ning erinevaid lisategevusi.

Krediitkaardid

Linnades, hotellides, restoranides saab tasuda kaardiga, kuid mägedes arveldatakse sularahas ning enamus poode ja restorane krediitkaarte ei aktsepteeri. Linnades sularahaautomaate leidub, maapiirkondades aga mitte. Hinnatase on meile soodne.

Jootraha

Hea teeninduse puhul on jootraha jätmine tervitatav. Kohalikele giididele ja muule reisi korraldavale personalile on tavaks jootraha jätta, palun konsulteeri meie reisijuhiga selle suuruse osas.

Ilm

Meie reisi ajal on Karpaatides ilm oma parimas suvises vormis. Peaks olema piisavalt (aga mitte tapvalt) palav. Valminud on ka esimesed puuviljad. Temperatuur kõigub 15 °C (öö miinimum) kuni 27 °C (päevane maksimum). Mägedes võib veidi jahedam olla. Vihma tõenäosus on väike.

Mida reisile kaasa võtta

Valmistu pigem soojaks, päikesepaisteliseks suveilmaks (siiski ole valmis ka tuuleks ja igaks juhuks ka vihmaks, kuigi selle tõenäosus on väike). Näpunäited, mida kaasa võtta: jalgrattakiiver, kindad, lühikesed püksid, päikeseprillid, päikesekaitsekreem ning –huulepulk, veepudelid, veekindel jakk, soe fliisjakk, väike kõhu- või seljakott ning energiat andvad näksid. Tagavara jalgratta sisekumm(id) on hea võtta kaasa, eriti kui oled ise võimeline seda vahetama. Siis ei sõltu sa saateauto tempost. Kasuks tuleb ta ka siis kui suudad reisikaaslase endale kummivahetusele appi. Meil plaanis ka jalgsimatkad, seega kaasa ka mugavad matkajalatsid.

Täpsema reistarvete ja varustuse nimekirja jagame ning arutame läbi reisieelsel kohtumisel.

Jalgrattarent

Kui soovite reisi kaasa teha rendirattal, siis teatage sellest juba reisi broneerimisel. Kaasa võib võtta ka oma isikliku sadula ning pedaalid. Soovitame teil enne reisi meiega konsulteerida.

Viisanõuded

Eesti kodanikule on Ukrainasse reisimine kuni 90 päeva poole aasta jooksul viisavaba. Vajadusel saab lisainformatsiooni Ukraina Suursaatkonnast Tallinnas https://estonia.mfa.gov.ua/en.

Vaktsineerimine ja muu meditsiin

Täpse vaktsineerimissoovituse annavad reisimeditsiininõustajad ja -arstid. Mitteprofessionaalne info on selline, et peaks omama igal juhul tavavaktsineerimisi: difteeria, teetanuse, läkaköha ning leetrite, mumpsi ja punetiste vastu. Ei tee halba ka A ja B hepatiidi vaktsiin.

NB! Konsulteeri reisimeditsiininõustajaga, ära toetud pelgalt siin ja mujal internetis leiduvale infole

Aeg / hind

Aeg
27. juuli - 4. august 2024
Hind
1190 €
Varajase tellija hind
1090 €
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil
 • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale varajase tellija hind

Reisi algus- ja lõpp-punkt

 • Reis saab alguse ja lõpeb Krakowi rahvusvahelisest lennujaamast ((IATA: KRK),) kui soovid saabuda Užgorodi omal isiklikul transpordil, siis palun konsulteeri eelnevalt meie reisinõustajatega.

Minimaalne reisijate arv

 • Reis toimub juhul kui reisile on registreerunud vähemalt 4 reisijat

Hind sisaldab:

 • Eesti keelt kõnelevat reisijuhti (meie giidid reeglina räägivad ka vene ja inglise keelt) ning kohalikku giidi
 • Transporti ja transfeere vastavalt reisikavas kirjeldatule
 • Majutust (jagades seda reisikaaslasega) vastavalt reisikavale
 • Muuseumite ja ekskursioonide tasusid
 • Joogivett matka jooksul
 • Transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule – rattad, autod, bussid, jms.
 • Toitlustust vastavalt reisikavale, puuduvad toidukorrad ostab Reisija
 • Pagasi transporti autodel matka jooksul
 • Saateautot ja tehnilist abi
 • Mõnusat rattasõitu ja lahedat reisiseltskonda

Hind ei sisalda:

 • Sinu panust Ukraina hüvanguks (sinult oodatakse panust alates 150 eurost alates)
 • Rahvusvahelisi lennupileteid, lennujaamamakse
 • Rattalaenutust
 • Isiklikku matkavarustust
 • Isikliku tarbimist: suveniirid, karastusjoogid, alkohoolsed joogid jms
 • Jootraha
 • Reisikindlustust
 • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat

Lisatasu eest:

 • Majutus üheses toas kogu reisi jooksul €175
 • Rattalaenutus €100 kogu rattareisi perioodiks
 • * Hotellide hinnad indikatiivsed, küsi konkreetset pakkumist meie reisinõustajalt
 • Lisaöö Krakowis € 50 / koht kaheses toas *
 • Lisaöö Krakowis € 100 / koht üheses toas *

Maksetingimused:

 • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit.
 • päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest.
 • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi maksumusest.
 • Lisateenuste eest tasutakse eraldi.

Annulleerimine:

 • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
 • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sissemakstud summa, millest on maha arvatud tagastamatu deposiit 20%.
 • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse reisimaksumusest 50%.
 • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata. Reisi tühistamine loetakse kehtivaks ainult kirjaliku teatisena.

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

  +372 58 690 000
  info@andmoments.com

  Korduma kippuvad küsimused

  Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

   Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

   

  Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

   Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

  Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

   Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

  Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

   Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

  Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

   Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

  Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

   Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

  Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

   Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

  Kuidas toimub reisi eest tasumine?

   Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

  Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

   On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

  Milline on rendirataste kvaliteet?

   Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

  Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

   Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

  Milline on renditsiklite kvaliteet?

   Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

  Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

   Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.